Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na pátém ročníku Contestu v rumburském skateparku se znovu létalo i padalo

skate

Rumburk • Létající chlapci na kolech či koloběžkách se už popáté sešli na Contestu Rumburk, soutěži BMX kol a freestylových koloběžek. Díky počasí a skvělé zábavě byl skatepark zaplněn více diváky než minulý rok.

Rumburský skatepark byl ve středu 23. května obohacen skvělou zábavou plnou skoků, pádů, emocí a soutěžení mezi rumburskou freestylovou elitou. Nejvíce zaujal Tomáš Hála, který i po nepovedeném backflipu neztratil odvahu a vystřihl ho ještě jednou a parádně, což diváci ocenili bouřlivým potleskem. Nejen Tomáš, ale i všichni ostatní zaujali, a nejlepší z nich Tomáš Hála, Míša Brož, Tomáš Vršek, Dominik Beláň, Michal Cirhan a Tomáš Dušánek byli oceněni a stoupli si na pomyslné stupně vítězů na jedné z ramp.Mezi chlapci zářila jediná ženská účastnice Contestu, osmadvacetiletá Žanda, která jezdí pouhé dva měsíce. „Moc mě to chytlo, a proto jsem chtěla zjistit, jestli zvládnu to, co kluci,“ řekla po svém vystoupení Žanda.

„Bajkovou“ peckou byli dva liberečtí kluci, devatenáctiletý Ondra Bělohoubek a třináctiletý Kuba Benda, kteří předvedli divákům, co dokáže tvrdý sedmiletý trénink. Triky jako one hand, no hand, 360, backflipy a další nechyběly a dokázaly lidi zvednout z laviček. Čerstvý maturant Ondra se svěřil se svými plány: „Chci být co nejdéle studentem, abych se mohl co nejvíce věnovat bajku,“ plánuje na několik let dopředu. Ondrova jezdecká úroveň je již natolik vysoká, že o něj projevují zájem i sponzoři, což mu zatím mohou rumburští závodníci jenom závidět.

Tato exhibice se koná v Rumburku už pátým rokem a měla by být inspirací pro rumburskou mládež. „I přesto, že letos bylo míň závodníků než loni, tak o to víc bylo diváků, a tím i skvělejší atmosféra. Je to paráda, že se to dokáže takhle sejít,“ řekl jeden z organizátorů Herby. Organizátoři Contestu „brabčáci“ se netají tím, že se chtějí sejít příští rok zase. Můžeme jen doufat, že účast bude opět hojná.

AnDoulka

Tisk Tisk | E-mail E-mail