Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Šluknovsku prý bude lépe díky Cestě ke štěstí

cesta-ke-stesti

Zlepšení mezilidských vztahů na Šluknovsku má řešit vzdělávací brožurka nesoucí název Cesta ke štěstí. Tato knížka je na ulicích rozdávána již několik let, mnozí ji možná mají doma, aniž by to tušili.

Jednadvacátého května od ranních hodin rozdávali v ulicích měst Šluknova, Rumburku a Varnsdorfu pracovníci sdružení Cesta ke štěstí vzdělávací brožurky, jejichž text sepsal již v roce 1981 humanista L. R. Hubbard.

„Podle statistik způsobuje rozšíření 21 pravidel obsažených v této brožurce zlepšení kvality života, snižování kriminality, počtu násilných činů, užívání drog, zlepšení rasové tolerance a vztahů mezi lidmi obecně,“ říká Jan Štěpánek, tiskový mluvčí sdružení.

Lidé z tohoto sdružení také chodili po školách, kde poutavým způsobem ukazovali dětem, že etika je zdravý rozum a že při dodržování jednoduchých pravidel je možné žít krásný život.

Projekt funguje v mnoha zemích. Například na Slovensku způsobil zlepšení vztahů mezi romskými a neromskými obyvateli. Romové v Jasově a Košicích Luníku si údajně sami uklidili stovky tun odpadu a kriminalita v těchto oblastech klesla o čtyřicet procent.

„Těchto brožurek bylo rozdáno přes 100 milionů kusů ve sto sedmdesáti zemích světa. A všude, kde bylo mezi veřejnost distribuováno nějaké množství těchto brožurek, to mělo okamžitý výsledek.“ dodává Jan Štěpánek.

Filip Žďárský

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail