Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Stezku odvahy se turisté vydali již po třiatřicáté

Na start oblíbeného pochodu Stezka odvahy, organizovaného rumburským Klubem českých turistů, se letos postavilo celkem 755 účastníků. Výlet začínal již na brtnickém nádraží, odkud se zúčastnění vydali na trasu dlouhou osm kilometrů. Po zdolání všech tří kontrolních stanovišť na trase na ně v cíli čekala odměna – diplom, pro děti ručně vyráběné dřevěné medaile a sladké překvapení.

Cílem pochodu byla, jako každý rok, turistická louka v osadě Kopec. Tím však Stezka nekončila. Pro děti bylo připraveno mnoho soutěží o sladké odměny, ve kterých musely zvládnout chůzi na chůdách, prolézání pytlem, hod kroužkem nebo třeba střelbu na terč, na kterou dohlíželo sdružení Kokořínští psi.

O příjemnou atmosféru sobotního dne se postarala rumburská country kapela Ruksak a malé neposedy si vzaly na starost vykutálená Čertice s tajemnou Smrtí.

V letošním roce slaví Klub českých turistů Rumburk čtyřicet let od svého založení, a proto turisté při Stezce odvahy mohli nahlédnout prostřednictvím kronik a fotografií do historie klubu, ale také všech Stezek odvahy a Za nejsevernější chalupou.

-fž-

Tisk Tisk | E-mail E-mail