Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští hasiči vyhráli soutěž ve vyprošťování

hasici-soutez

Mezi dobrovolnými hasiči byli nejlepší, a dokonce za sebou nechali i tři jednotky profesionálů. To je výsledek rumburských hasičů v soutěži profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

Krajské kolo tohoto klání se konalo ve čtvrtek 10. května v Chomutově v areálu Integrované střední školy energetické. Úkolem soutěžících bylo v modelové situaci, která co nejvíce napodobuje skutečné podmínky při zásahu, provést vyproštění osob z vozidla za pomoci požárního nářadí a taktických a odborných postupů. Součástí zásahu bylo také správné poskytnutí předlékařské první pomoci. Výsledky hodnotili odborní rozhodčí. Celkové hodnocení největší měrou ovlivňuje bezpečné a efektivní provedení zásahu a vyproštění zraněné osoby.

Jednotka SDH Rumburk se mezi dobrovolnými hasiči umístila na 1. místě. V celkovém pořadí by poté obsadila pěkné 3. místo, přičemž dokázala porazit tři jednotky profesionálních hasičů. Výhrou ve své kategorii si zajistila postup na první mistrovství České republiky jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, které se bude konat 6. až 7. července 2012 v Blovicích u Plzně.

Uznání tak patří hasičům Stanislavu Čížovi, Milanu Bouzkovi, Zdeňkovi Zvárovi a Josefu Szöllösimu.

-r

Tisk Tisk | E-mail E-mail