Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Staň se atletickou hvězdou Ústeckého kraje

Třetí ročník projektu Českého atletického svazu Atletika pro děti odstartoval na letním stadionu v Rumburku. V osmi netradičních atletických disciplínách se snažilo vybojovat svá první vítězství, diplomy i věcné ceny na pět stovek dětí z rumburských mateřských škol a nejnižších ročníků základních škol.

V rámci projektu s leitmotivem Staň se atletickou hvězdou Ústeckého kraje se už třetím rokem konají atletická dopoledne ve městech Ústeckého kraje. Letos byla premiéra v Rumburku, pokračovat se bude 1. června v Ústí nad Labem, v září v Chomutově a na podzim v Klášterci nad Ohří.

Než však mohlo vše začít, byla v mrazivém počasí nutná společná rozcvička pro zahřátí, kterou dirigoval maskot atletického klání modrý zajíc Atik a pohotový moderátor Ruda.

Aby se malí sportovci nezalekli úkolů, pomáhaly jim u každého stanoviště studentky z rumburské střední zdravotnické školy. Nejoblíbenější disciplínou byl hod pěnovým oštěpem, ale i u slalomového či překážkového běhu lámali malí závodníci rekordy.

Během sportovního klání na sebe strhla pozornost nově příchozí postava, Jakub Holuša, skvělý český půlkař, který nedávno získal stříbrnou medaili v běhu na 800 metrů v tureckém Istanbulu a vybojoval si také účast na blížící se londýnské letní olympiádě. Spolu s oštěpařkou Bárou Špotákovou i dalšími reprezentanty ČR podporuje Atletiku pro děti v Ústeckém kraji.

Holuša přijel do Rumburku jako morální podpora pro všechny malé závodníky, a tak jim radil a pomáhal při všech disciplínách.

Atlety z mateřských škol poté vystřídali zkušenější sportovci z prvních stupňů škol základních, kteří se také protáhli společnou rozcvičkou vedenou stříbrným medailistou. Nervozita a strach šel stranou při první zdolané překážce, někteří to brali opravdu vážně. Na scénu tudíž přišly i slzy po prohraném překážkovém běhu. Nešlo však o to, kdo je lepší, ale o radost ze hry, neboť zde vyhrával každý.

V Rumburku se tedy 17. května „výborně skákalo, skvěle běhalo a nádherně házelo,“ komentoval dětskou snaživost moderátor Ruda. Osm disciplín, pět stovek diplomů a plné tašky cen, to byl závod Atletiky pro děti.

fž, gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail