Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Student z rumburského gymnázia vyhrál Mezinárodní debatu mládeže

retoricke-klani

Rumburk • Tomáš Schwarz z Gymnázia Rumburk se v celostátním finále soutěže Mezinárodní debaty mládeže prodebatoval na první místo. Spolu s druhým Janem Mazáčem z Mendelova gymnázia v Opavě bude na podzim zastupovat Českou republiku na mezinárodním finále soutěže ve Vilniusu.

„Má být výchova k národní hrdosti zahrnuta v českých učebních osnovách?“ Na toto téma proběhla mezi finalisty soutěže Mezinárodní debaty mládeže živá debata v němčině. Studenti Tomáš Schwarz z Rumburku a Jan Mazáč z Opavy dokázali svoji pozici nejlépe obhájit a přesvědčit porotu o svých věcných znalostech a argumentačních schopnostech. Jakožto nejlepší mladí debatéři z celé ČR nyní oba postupují do mezinárodního finále soutěže, kde se střetnou s vítězi a vítězkami národních kol z Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Ruska a Ukrajiny.

Jugend debattiert international je soutěž pro žáky, kteří se učí němčinu na středních školách ve střední a východní Evropě. Projekt chce svým účastníkům nabízet podněty ke kritické reflexi společensky a politicky významných témat a přispívat tak k jejich politickému vzdělávání. Debatování v němčině přispívá ke zlepšení jazykových znalostí studentů a aktivně je zapojuje do vyučování. Letos se do projektu zapojilo přes 1700 studentů na více než 120 středních školách v osmi zemích, z toho 450 studentů bylo z ČR.

-g-

Tisk Tisk | E-mail E-mail