Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vedení rumburské radnice se rozpadlo

sykacek-svab

Rumburk • Rumburský starosta Jaroslav Sykáček rezignoval na svou funkci a na posledním jednání zastupitelstva odstoupil. Nový starosta zatím nebyl zvolen. Po odchodu Sykáčka povede město první zastupující místostarosta Darek Šváb.

Vleklé spory a neschopnost spolupráce mezi starostou Jaroslavem Sykáčkem a jeho stranickým kolegou Darkem Švábem paralyzovaly v posledních týdnech chod vedení města. Odchod jednoho z nich byl jediným možným řešením patové situace. Odejít se rozhodl Sykáček: „Spolupráce mezi námi dvěma už není ani dobrá, ani špatná, ale přestala existovat. Vnímám svůj odchod jako nutnost, aby se toto město, které mám opravdu rád, mohlo dál rozvíjet, a proto někdo z tandemu Sykáček – Šváb musí odejít. A protože mám menší podporu zastupitelů já, odcházím já,“ uzavřel téměř čtrnáctiletou spolupráci s Darkem Švábem starosta.

Svůj definitivní odchod naplánoval na 4. června, ponechal si delší čas, aby mohl uspořádat všechnu svou práci a předat ji svému nástupci.Zdůraznil ale také, že při svém odchodu necítí hořkost. Naopak, vzpomněl i na „staré dobré časy.“ „Nebyly to roky lehké, ale ani špatné. Podařilo se nám společně posunout toto město dopředu, společně jsme řešili a často vyřešili všechny soudní kauzy, udělali jsme společně spousty dobrých věcí. Byli jsme dost dlouho dobrý tým, dnes už jím nejsme, ale je třeba pokračovat dál,“ dodal Sykáček, a nakonec se omluvil všem svým voličům, které svým rozhodnutím zklamal.

Nový starosta bude zvolen na dalším zastupitelstvu, které by se mělo konat do konce června. Opoziční zastupitel za ODS Jiří Pimpara při této příležitosti zdůraznil, že opozice bude navrhovat rekonstrukci celé rady města a že občanští demokraté by přivítali duhovou koalici, v níž by byli zastoupeny všechny politické strany a subjekty, které po volbách zasedly do rumburského zastupitelstva.Tento názor s uspokojením přivítali i někteří přihlížející hosté, ale například Josef Dvorský navrhoval, aby odstoupilo celé zastupitelstvo a v Rumburku se konaly nové volby.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail