Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Žáci Základní školy U Nemocnice uspěli ve zdravotnické soutěži

Jako jedna z mála základních škol ze Šluknovského výběžku se ZŠ U Nemocnice každoročně účastní okresní zdravotnické soutěže pořádané Červeným křížem Děčín. Letos se soutěž konala 5. května ve Sportovním areálu v Jiřetíně pod Jedlovou a opět se z naší školy vydala bojovat tři družstva proti dalším sedmi z okresu Děčín. Zasloužený úspěch se dostavil.1. místo – čtvrťáčci: K. Michelová, E. Nykodýmová, L. Čížková, V. Jäckelová, A. Jeřábek; 2. místo – páťáci: A. Pejčochová, A. Morkusová, N. Kanderová; 8. místo – třeťáčci: E. Janoušová, A. Šlengrová, P. Krištofová, Š. Skálová, N. E. Amgalan.

Zdravotníčci na jednotlivých stanovištích statečně dokazovali své dovednosti získané ve zdravotnickém kroužku, kde se učí poskytovat první pomoc při různých zraněních, obvazovat a transportovat raněné. Vítězné družstvo postupuje do krajského kola v Jablonci nad Nisou. Hodně štěstí při reprezentaci naší školy v kraji.

Mirka Macková
učitelka ZŠ U Nemocnice

Tisk Tisk | E-mail E-mail