Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Když se Náhodou sejde Lístek se Čtyřlístkem

ctyrlistek

V pondělí 4. června se tělocvična rumburské Základní školy U Nemocnice naplnila necelými dvěma stovkami hudbychtivých jedinců, čekajících na závěrečný koncert dětského pěveckého sboru Čtyřlístek. Vystoupení zahájila přípravka s příznačným názvem Lístek. Žáčci z prvního stupně se uvedli odvážným výkonem, hlasy se jim rozhodně netřásly.

Hlavním programem odpoledne bylo ale vystoupení Čtyřlístku pod vedením paní Ludmily Uhrové a Ivy Šabatové. Písničky, známé převážně z pohádek, se rozléhaly po tělocvičně, a nám, nadšeným divákům, nezbývalo nic jiného než vyndat mobily a natáčet. Došlo i na dojemné chvíle, a to při samotném loučení s deváťáky, které se neobešlo bez slziček.

Koncert pokračoval zpíváním členů hudební dílny, kdy připravená písnička, jako poděkování pro paní učitelky, vyvolala další vlnu dojetí.

Závěr patřil folkové skupině Náhodou. Písně, jejichž autorem byl převážně Tomáš Klus, sklidily velké ovace.Na závěr musím zmínit hosta, Jonáše Freundorfera, který si s kluky ze skupiny Náhodou střihnul With or without you od U2. Podle ohlasů těm, kteří ho ještě nikdy neslyšeli zpívat, doslova padala čelist.

Ondřej Obergruber

Tisk Tisk | E-mail E-mail