Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Květen byl pro judisty nabitý soutěžemi

Na Memoriálu Václava Prokeše, kterého se začátkem května zúčastnili i rumburští judisté, poměřilo své schopnosti a síly celkem 54 oddílů. Rumburský oddíl skončil na krásném 18. místě. Zlato si z turnaje odvezl Mareš, stříbrné a bronzové medaile pobralo dalších osm rumburských bojovníků. Tentokrát se nejlepším z nich ukázal Martin Flégr, který měl ve své skupině opravdu těžké soupeře, ale přesto ji vyhrál. V semifinále se však radoval soupeř. Tyto závody byly premiérou pro Marii Křepkovou, která našla odvahu a poměřila své síly v kategorii dorostenek.

O třetím víkendu vyjížděli rumburští do Děčína na Děčínskou kotvu. Velmi úspěšný start zde zažil Tomáš Kočí, který své soupeře nešetřil a hned čtyřikrát zvítězil na plný počet bodů. Zlatá medaile byla jasná. Další zlato získali L. a P. Šabovi a M. Flégr. Smůlu měl Tobiáš Gajdoš, který krásně proplouval celým turnajem a ve finále těsně před koncem prohrál. Šest stříbrných medailí pro další rumburské judisty však zahnaly smutek.

Šestadvacátý květen se nesl ve znamení Memoriálu Václava Tauda v Chomutově. Tato soutěž je určená pouze kategorii mláďat, kterých z Rumburku na závody dorazilo dvanáct a která se rozhodně se neztratila.

Celý turnaj získával na dramatičnosti hlavně v závěru. Hned ve čtyřech hmotnostních kategoriích nastupovali judisté Rumburku proti domácím z Chomutova. Atmosféra byla nádherná, když ostatní členové oddílů fandili svým kamarádům. Výsledek byl vyrovnaný 2:2. Za Rumburk zvítězili K. Jeništová a T. Gajdoš a získali zlatou medaili. Svým soupeřům ve finále podlehli D. Gežo a V. Šich a přivezli si neméně cennou stříbrnou medaili. Bronz ozdobil J. Zajícovou, Š. Zajíce, E. Bradáčovou, J. Demetera, R. Schejbala a R. Cihláře. Velkou pochvalu si zaslouží za odvahu L. Sučová, která velmi statečně bojovala, přestože byla na závodech úplně poprvé.

Téhož dne startoval v dorostenecké lize za oddíl SJ Litoměřice rumburský A. Pešek. Ukázal se velmi užitečným, když získal pro své družstvo pět bodů. Byl nasazen pětkrát, z toho dvakrát ukončil zápas ještě před časovým limitem hodem soupeře na ipon. Celkově se umístilo družstvo na 2. místě a postoupilo do skupiny nejlepších.

Rumburští judisté děkují všem fanouškům i zástupcům města za podporu.

JV JUDO Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail