Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Psí Borec se hledal v Mikulášovicích

Jumpni 2x na jedničku, agility čistě dej, parkur zvládni za chviličku,nestyď se a vyhrávej, psalo se v propozicích

Kynologický klub ERLINK Jiříkov uspořádal v Mikulášovicích první ročník dvoudenních agility závodů Borec severu 2012.

Všude bylo plno stanů, páníčků, a hlavně hafanů všech barev, velikostí a plemen. Podle »domovenek« na trikách jsme odhadli, odkud účastníci dorazili: domácí Jiříkov, Nymburk, Chlumec, Děčín, Nový Bor.

Co agility je, vysvětluje stručně wikipedie: Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Samozřejmě některá plemena se na agility hodí víc, jako např. pudl, sheltie, borderkolie a kolie dlouhosrstá, belgičtí ovčáci atd. Závodí i různí kříženci.Cílem je, aby psovod se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase.

Velmi zvláštně na neznalého působí začátek závodů, kdy po parkuru bloumá hejno pomatenců, kteří máchají jednou rukou, naklánějí se do stran, popobíhají sem a tam a něco si mrmlají. To je totiž čas, kdy člověčí polovina závodícího týmu studuje trať, jak ji nastavil rozhodčí (záleží na pořadí překážek, směru jejich překonání, bezchybnosti a pochopitelně na čase).

Úžasná na tomto sportu je skutečnost, že se na jednom hřišti sejde čivava s ovčáckým psem (dobrá, výška překážek je jiná, ale ve své podstatě mezi nimi nikdo při závodech rozdíly nedělá).Borci severu pro rok 2012 se stali: v kategorii large Ing. Roman Linka a pes Čiko (Aaron Bashmar – border kolie), v kategorii medium Monika Fantová (A3Ch Ornisia z Velzu – šeltie), v kategorii small Petra Haspeklová s fenkou Pepsi (Andulka Wapini von Folge – patterdale teriér).

md

Tisk Tisk | E-mail E-mail