Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Svatojánské slavnosti bylin po osmé

Letos již poosmé bude od 22. do 24. června centrum aromaterapie Nobilis Tilia ožívat Svatojánskými slavnostmi bylin.

Již samotné zahájení slavností bude mít podobu magického obřadu, při němž diváci zažijí eurytmické znázornění konstelace planet ve zvěrokruhu v den svatého Jana. Přednášet o Zemi a elementárních bytostech přijede v páteční podvečer Anežka Janátová, diváci mohou zhlédnout Jánskou pohádku či procítit Středověké mystérium podle Hany Blochové.

Sobotní ráno bude zasvěceno józe s Kamilou Brenkovou a celý den pak přednáškám a debatám o přírodě, o vztazích mezi lidmi, hvězdách a planetách a dalších tématech, o nichž možná hodně přemýšlíme, ale pořád stále málo víme.Na podiu se budou střídat koncerty a divadlo. Sitár, mantry, kytara, digeridoo, zpěv. Se svou kapelou Condurango dorazí na Vlčí Horu Bára Hrzánová. Pořadatelé slibují, že každá buňka návštěvníkova těla si užije koncert Maria Biháriho s kapelou Bachtale Apsa. Večer zazní reagge od ExT Band a za svitu hvězd se diváci protančí až k Svatojánskému rituálu, který připraví Pavla Kubášková.

To jsme už v noci, ale z jiného soudku se přes den vaří také workshopy, pro děti je připraveno několik divadelních představení, po celý den koutek s všelijakými aktivitami, včetně dětského jídla, jízda na koních a ponících.

A pro soutěživce je připraveno sobotní ranní klání v kosení louky.

Irena Kubicová
www.nobilis.cz/os

Tisk Tisk | E-mail E-mail