Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tady tančím já! Aneb taneční klání v Rumburku

Tanec není jen pohyb těla, je to vyjádření pocitů. Jedním pohybem lze vyjádřit emoce, jako jsou zlost, láska nebo smutek. A o tomhle všem má být Rumburk Dance meeting.

V sobotu 16. června od 14.00 hodin se v Rumburku uskuteční Dance meeting na basketbalovém hřišti ZŠ U Nemocnice. Celou akci mají na starost Zdeněk Novák a Dominik Richter, kteří jsou zároveň moderátory a účastníky tanečních ukázek. „Chceme trošku Rumburk rozhýbat a ukázat lidem, že toto není mrtvé město,“ vyjadřuje se k celé akci Zdeněk Novák, hlavní pořadatel Dance meetingu.

Není to ale jejich první akce, ta totiž již nese pořadové číslo tři. První meeting byl pořádán v zimě a druhý v lednu v tělocvičně základní školy U Nemocnice. Největší plánovanou sešlostí tanečníků C-walku, Shufflu, Poppingu, Dubstepu a dalších zajímavých tanců má být právě toto červnové setkání. Diváci budou mít možnost zhlédnout spousty zajímavých tanců, na plánu by mělo být i představení aerobiku a cheerleaderingu, tedy roztleskávaček.

Kluci to berou vážně a celou akci naplánovali v podstatě sami. Dali do toho hodně času i financí, zařídili si fotografa i regionální televizi. Pořadatelé se v tomto prostředí pohybují již delší dobu, a proto vědí, co je může potkat. Vzhledem k tomu, že se akce pořádá v otevřeném prostoru, věří, že počasí bude příznivé a pro jistotu bude přístupná i budova školy.

Celá akce má zatím velký ohlas. To znamená, že tanečníci nebudou jen ze Šluknovského výběžku, ale i z Liberce, Ústí nad Labem nebo České Lípy, odkud pochází i dívčí taneční skupina Tutti Frutti, která bude hlavním hostem meetingu.

„Jsme si vědomi toho, co se může přihodit. Není to poprvé, co plánujeme podobnou akci. Tudíž s tím máme mnohé zkušenosti,“ dodává Zdeněk Novák.

O čem však pořadatelé stále debatují, jsou taneční souboje jednotlivců a skupin. Jak to nakonec dopadne se můžete podívat již v sobotu 16. června od 14.00 hodin.                 

Filip Žďárský

C-walk – taneční styl chůze původem z Los Angeles, tento tanec poprvé předvedli členové gangu CRIPS • Shuffle - tanec, který vznikl v Austrálii, původně se tančil na rockovou hudbu a techno, dnes se preferuje spíše house a trance • Popping - funky tanec a streetový taneční styl založený na technice rychlé kontrakce a uvolnění svalů, který vypadá jako křečovitý a čistý pohyb, nazývaný pop nebo hit • Dubstep – subžánr elektronické taneční hudby s původem v jižním Londýně, Anglie

Tisk Tisk | E-mail E-mail