Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Průvodce vaším volným časem

Jejda! Prázdniny!

Než začnu s tím, kam vyrazit tady u nás, dovolím si upozornit, že v Karlových Varech právě začíná/probíhá filmový festival a že, i když to tak nevypadá, je to od nás kousek. Komu se nechce absolvovat festival celý (a je to zabíračka), mohu klidně doporučit i třeba jednodenní výlet, protože se Vary v době festivalu stávají skutečně metropolí filmu a z jinak ospalé díry střed světa. I kdybyste nestihli ani jedno kino, můžete na kafi sedět vedle hvězd z filmových pláten a třeba si na ně i (ale jenom opatrně!) sáhnout.

Další víkend (12./13./14. 7.) bude hostit Ostrava další ročník hudebního festivalu Colors, a i když je to dál, než Karlovy vary, jel bych i kvůli té skvělé francouzce, která si říká ZAZ.

Tak. Jestli jste to stihli, je po prázdninách, a tak hurá do fabriky. Tedy na Fabriku. Tam 10. 7. zahraje skupina China Shop Bull z britského (dělnického) Leedsu. Hráli tu už jednou a pro pár lidí předvedli nadupaný koncert plný energie. Vzpomínám si, že jsem tu před tím psal, že moc dobře nerozumím popisu jejich hudebního zaměření: rock-rap-punk. Dneska mohu říci, že to vlastně sedí, ale o mnoho lépe to popsat neumím. To musíte vidět a slyšet.

Potom nás čeká Kyjovský festiválek, ale do té doby stihnou Rumburské noviny ještě jednou vyjít, takže obsáhlejší info hledejte tam.

Ještě sport. O Tour de Feminin informujeme jinde, tak ještě jeden závod, který projede výběžkem. Jedná se o akci, která se jmenuje Craft 1000 Miles Adventure a jde v ní o to projet/projít (podle propozic je závod otevřen pro bikery, běžce, chodce, koloběžkáře a všechny, co se pohybují vlastní silou) Čechami a Slovenskem. Letos se startuje 1. července a podle odhadu expertů by se první závodníci mohli ve Šluknovském výběžku objevit už druhý – třetí den. Další budou potom projíždět v průběhu dalšího týdne. Podle některých informací můžete ale účastníky potkávat celé prázdniny, neboť v jednom z minulých ročníků si jeden z bikerů, poté, co si ze závodu odskočil do zaměstnání, svůj úmysl rozmyslel, vrátil se do místa, kde závod přerušil a nakonec do cíle dojel. Podrobnosti najdete na webu www.1000miles.cz.

md

Tisk Tisk | E-mail E-mail