Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Malí fotbalisté důstojně reprezentovali na Small-XL Cupu v Německu

V německém Neugersdorfu byl v neděli 10. června k vidění fotbalový turnaj mladších přípravek, tzv. Small-XL Cup, za účasti 16 družstev. Česko zde zastupovaly dva celky, Fotbalová akademie Šluknovského výběžku a FK Ústí nad Labem. Lépe se dařilo FAŠV, která obsadila konečné 11. místo, ústecký celek skončil neslavně bez bodu a bez vstřeleného gólu poslední.

Hráčům FAŠV se herně poměrně dařilo, svým soupeřům byli důstojným partnerem. Výrazněji je nepřehráli ani pozdější finalisté. Bohužel ale vyprodukovali více individuálních chyb než ostatní, což rozhodlo v jejich neprospěch ve většině utkání a stálo je to pak lepší umístění. Po taktické a technické stránce jim lze těžko něco vytknout, za svými protějšky však zaostávali v srdnatosti a pohotovosti.

V celodenním klání, kterému přihlíželo na naše poměry nezvykle mnoho diváků, nakonec zvítězilo družstvo SC Dresden-Striesen, které ve strhujícím finále zdolalo svého přemožitele ze základní skupiny Budissu Bautzen.

Small-XL Cup je jednou z největších fotbalových akcí pro tuto věkovou kategorii v našem blízkém okolí a do budoucna by jistě bylo pěkné, kdyby zde české týmy dokázaly, že i u nás se hraje kvalitní fotbal.

je

Tisk Tisk | E-mail E-mail