Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nezaměstnaných je méně, pracovních míst také

Ke konci května zaznamenaly úřady práce na okrese Děčín pokles nezaměstnanosti. V evidenci se aktuálně nacházelo 9295 uchazečů o zaměstnání, což je o 385 osob méně než ke konci předchozího měsíce a o 286 méně než v květnu minulého roku. Míra nezaměstnanosti tak poklesla až na 13,44 procenta a ve srovnání s předchozím měsícem se snížila o šest desetin procenta.

Mužů bez práce je víc, než žen

Problémy s hledáním práce mají více muži, než ženy. Podle evidence úřadu práce přibylo v květnu mezi nezaměstnanými 551 nových osob a vyřazeno bylo 936, z nichž 648 ověřeně nastoupilo do zaměstnání. Z celkového počtu všech nezaměstnaných na Děčínsku bylo 4666 mužů a 4629 žen. Problémy s umístěním na pracovním trhu mají také absolventi škol, kterých do seznamu nezaměstnaných v pátém měsíci tohoto roku přibylo 322. Bez práce je i 126 mladistvých a 1214 osob se zdravotním postižením.

Pracovních míst je méně

Na Děčínsku ubývá také volných pracovních míst. Ještě v dubnu evidoval úřad práce 317 volných míst a na každé z nich připadal 31 uchazeč. V květnu to již bylo jen 302 volných pracovních místa, ale počet uchazečů se nezměnil. O každé místo má zájem v průměru 31 zájemce. Mezi nejžádanější profese v květnu patří číšníci a servírky, obchodní zástupci, pojišťovací poradci, kuchaři, programátoři, lékaři, řidiči a strážní atd.

V dubnu byla naopak největší poptávka po lékařích, kuchařích a lodním personálu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail