Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Oslava úspěchu šenovských fotbalistů málem skončila tragicky

blesk

Velký Šenov • Oslava postupu fotbalistů SK Velký Šenov do severočeské I. B třídy se málem změnila v tragédii. Při děkovačce svým fanouškům a divákům zasáhl travnatou plochu velkošenovského hřiště blesk z čisté-ho nebe. Hráčům šlo v tu chvíli opravdu o život.

Přestože obloha byla zatažená, nepršelo. Závěrečný hvizd sudího ukončil zápas mezi Velkým Šenovem a Boleticemi, a šenovští fotbalisté začali oslavovat další ze svých úspěchů. Ohromující rána a oslnivý záblesk, který vzápětí udeřil za jejich zády, je vyděsil, stejně jako několik desítek přihlížejících diváků. Nikomu v tu chvíli ještě nedocházelo, že hráčům šlo právě o život. Elektrický výboj, který zasáhl hřiště necelých patnáct metrů za jejich zády, vypálil do trávníku stopu ve tvaru písmene Y a projel těly šokovaných sportovců. Bezprostředně poté si několik z nich ztěžovalo na brnění rukou a nohou. Radost z postupu se tak nakonec změnila v radost z přežití. Stačilo málo a fotbalový svátek se mohl změnit v tragédii.

Fotbalisté z Velkého Šenova se s tímto nečekaným zážitkem vyrovnali neobvyklým způsobem. Jako připomínku této události a jejich schopnosti poprat se nejen s fotbalem, ale také s přírodními živly, připojili symbol blesku i do znaku svého klubu. Autorem této inovace je člen klubu Pavel Müller, který se přiznal, že původně mělo jít jen o žert a recesi. Jestli blesk ve znaku zůstane, zatím ale neví: „Mám na to samé kladné ohlasy, ale jestli to necháme definitivně, to musí rozhodnout více lidí,“ přiznává.

Příběh velkošenovských fotbalistů zaujal i starostku Mikulášovic Milušku Trojanovou, která sportovcům poslala dojemný vzkaz:

„Gratuluji Vašemu oddílu k postupu do vyšší soutěže. Hlavně, co je důležitější, Vám všem gratuluji k narozeninám! Doufám, že den, kdy jste se po bouřce na hřišti znovu narodili, budete vždycky společně slavit. Přeji Vám, ať se Vám daří. S úctou Miluše Trojanová, starostka města.“

K narozeninové gratulaci se připojují i desítky fanoušků.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail