Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vojtěch Šabata obhájil mistrovský titul v atletice

sabata Na mistrovství České republiky v atletice hendikepovaných sportovců, konaném tradičně v Bílině, se Vojtěchu Šabatovi podařilo obhájit titul mistra republiky a zvítězit v běhu na 60 metrů. Po suverénním vítězství v rozběhu nedal soupeřům šanci ani ve finále.

Vojta trénuje pod vedením Aleny Winterové a startuje za oddíl TJ Nola Teplice, kde byl také před konáním republikového mistrovství jmenován sportovcem roku v kategorii mládeže. Toto ocenění je o to významnější, že TJ Nola sdružuje 2023 sportovců, z toho 590 právě v kategorii mládeže. Oficiální zdůvodnění při vyhlašování zní: „Vojtěch Šabata je dvojnásobný mistr České republiky 2011 v běhu na 60 a 150 m v kategorii hochů starších. Skvělou formu na 150 m již předem potvrdil na mezinárodních závodech Jarní atletika, kde získal zlatou příčku. Ve své kategorii je držitelem národních rekordů na tratích od 60 do 300 metrů.“

Pro Vojtu bylo mistrovství republiky posledním startem v kategorii žáků, přejme mu, aby byl podobně úspěšný i v kategorii dorostenecké.

iša

Tisk Tisk | E-mail E-mail