Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Houmrův triatlon se rozjíždí již podevatenácté

Největší amatérský triatlonový závod ve Šluknovském výběžku, Houmrův triatlon, se 4. srpna uskuteční již podevatenácté. Závod, který se bude konat ve Sportovním areálu města Jiříkova u Rumburku, však není určen pouze sportovcům a sportovním nadšencům, ale také hudebním fanouškům. Pro diváky je totiž připraven bohatý doprovodný program, ve kterém vystoupí například kapely Mňága a Žďorp, O5 a Radeček, Kycelo, TĚLA nebo Bára Zemanová a Zbyněk Drda.

„Naším cílem je povzbudit amatérské sportovce, aby se v duchu našeho hesla »Tělo musíme překvapit« objevili na startu po boku profesionálů,“ říká ředitel závodu Vladislav Dykast. Závod je proto rozdělen dle pohlaví, věku a výkonnosti. Nejmenší sportovci se mohou účastnit dětského minitriatlonu a pro dospělé soutěžící jsou připraveny sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti. Pro plavání, běh a jízdu na kole si mají možnost vybrat trať hobby, klasik či sport a rozdělit se mohou také do štafetových týmů. „Závodníky čeká profesionální měření závodu pomocí čipových pásků, kdy každému aktérovi dorazí po skončení SMS s jeho výsledkem,“ doplňuje Vladislav Dykast.

Po ukončení sportovních aktivit čeká na účastníky závodu i přihlížející diváky bohatý hudební festival, jehož součástí bude i slosování tomboly o zajímavé ceny. Pro děti jsou připraveny soutěže a atrakce.

Pro urychlení prezentace účastníků v den závodu zavedli organizátoři možnost online registrace s platbou startovného předem, které je až do 31. 7. snížené. Součástí startovného ve výši 150 či 300 Kč je i občerstvení, zázemí a propagační předměty.Účastníci se mohou přihlásit i v den konání závodu. Parkování a ubytování ve stanovém městečku je v rámci areálu závodu zdarma.

Více informací a online registrace na www.htriatlon.cz.

-r-

Tisk Tisk | E-mail E-mail