Houmrův triatlon se rozjíždí již podevatenácté

Tištěné noviny 14/2012 | 14. 8. 2012 | Nezařazené

Největší amatérský triatlonový závod ve Šluknovském výběžku, Houmrův triatlon, se 4. srpna uskuteční již podevatenácté. Závod, který se bude konat ve Sportovním areálu města Jiříkova u Rumburku, však není určen pouze sportovcům a sportovním nadšencům, ale také hudebním fanouškům. Pro diváky je totiž připraven bohatý doprovodný program, ve kterém vystoupí například kapely Mňága a Žďorp, O5 a Radeček, Kycelo, TĚLA nebo Bára Zemanová a Zbyněk Drda.

„Naším cílem je povzbudit amatérské sportovce, aby se v duchu našeho hesla »Tělo musíme překvapit« objevili na startu po boku profesionálů,“ říká ředitel závodu Vladislav Dykast. Závod je proto rozdělen dle pohlaví, věku a výkonnosti. Nejmenší sportovci se mohou účastnit dětského minitriatlonu a pro dospělé soutěžící jsou připraveny sportovní disciplíny na tratích ve třech úrovních náročnosti. Pro plavání, běh a jízdu na kole si mají možnost vybrat trať hobby, klasik či sport a rozdělit se mohou také do štafetových týmů. „Závodníky čeká profesionální měření závodu pomocí čipových pásků, kdy každému aktérovi dorazí po skončení SMS s jeho výsledkem,“ doplňuje Vladislav Dykast.

Po ukončení sportovních aktivit čeká na účastníky závodu i přihlížející diváky bohatý hudební festival, jehož součástí bude i slosování tomboly o zajímavé ceny. Pro děti jsou připraveny soutěže a atrakce.

Pro urychlení prezentace účastníků v den závodu zavedli organizátoři možnost online registrace s platbou startovného předem, které je až do 31. 7. snížené. Součástí startovného ve výši 150 či 300 Kč je i občerstvení, zázemí a propagační předměty.Účastníci se mohou přihlásit i v den konání závodu. Parkování a ubytování ve stanovém městečku je v rámci areálu závodu zdarma.

Více informací a online registrace na www.htriatlon.cz.

-r-

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2012/08/14/houmruv-triatlon-se-rozjizdi-jiz-podevatenacte/