Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští hasiči byli na MČR sedmí

hasici

Město Blovice pořádalo 6. a 7. července v rámci oslav 130. výročí založení sboru dobrovolných hasičů historicky první mistrovství ČR ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel, a to ve spolupráci s GŘ Hasičského záchranného sboru ČR, Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje a Českou asociací hasičských důstojníků.

Soutěže se zúčastnilo dvanáct družstev z České republiky a jedno družstvo ze Spolkové republiky Německo. Mezi touto elitou hrál důstojnou roli i Sbor dobrovolných hasičů Rumburk, který se na republikové mistrovství probojoval díky svému vítězství v krajské soutěži ve vyprošťování v Chomutově.

Soutěžní tým byl složen z velitele a tří hasičů. Všichni členové družstva museli být členy jednotky SDH obce.

Tým SDH Rumburk byl složen z velitele Milana Bouzka, hasiče-strojníka Stanislava Číže, zdravotníka Zdeňka Zváry a hasiče Josefa Szöllösiho.

Rumburští hasiči si vylosovali simulovanou situaci dopravní nehody, která byla v této soutěži vyhodnocena jako jedna z nejtěžších pro svou náročnost na vyproštění zraněné osoby. Ale s nelehkým úkolem se vypořádali se ctí a vybojovali pěkné sedmé místo.

Historicky první titul mezi dobrovolnými sbory vybojovala jednotka z Hradce Králové – Plačic. Na druhém místě byla jednotka z Ostrova a bronz získali hasiči z Velkých Opatovic.

-r-

Tisk Tisk | E-mail E-mail