Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sezóna pro rumburské fotbalisty i jejich fandy už patří minulosti

Fotbalová sezóna 2011/2012 skončila  a z hlediska příznivců rumburského fotbalu nebyla »nic moc«, ačkoli nakonec dopadla poměrně dobře.

Po podzimní části, ještě pod taktovkou trenéra Františka Dužára, bylo družstvo s šestnácti body na devátém místě tabulky. V zimní přestávce v tichosti proběhla výměna na trenérském postu a Dužára u kormidla vystřídal J. Rákosník, jenž v jarní části získal sedmnáct bodů. V konečném účtování I.A třídy Ústeckého kraje skupiny A obsadil FK Rumburk devátou příčku s 33 body a pasivním skóre 47:60. Podařilo se mu tak zachovat druhou nejvyšší krajskou soutěž pro město i v nadcházející sezóně. Avšak nutno říci, že v průběhu té právě skončené sezóny, k nelibosti svých příznivců, tým nebezpečně balancoval nad sestupovou propastí. Hrozbu sestupu rumburský celek definitivně zažehnal až v závěrečných kolech, zejména díky výjimečné střelecké formě Červeňáka, který se stal nejen nejlepším střelcem mužstva, ale patřil i k nejlepším kanonýrům v rámci Ústeckého kraje. Když se nedařilo jemu, většinou vyšel naprázdno i FK Rumburk.

Více se rumburským fotbalistům vedlo v Severočeském poháru, kde jejich spanilou jízdu zastavil až v semifinále favorizovaný TJ Proboštov (s trenérem Přemyslem Bičovským, bývalým československým reprezentantem). Odsud si FK Rumburk, coby poražený semifinalista, odnesl prémii deset tisíc korun.

Josef Englic

Tisk Tisk | E-mail E-mail