Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Skleněnou popelnicí se mohou pochlubit Dolní Poustevna a Doubice

Prvenství v soutěži ve třídění komunálního odpadu Skleněná popelnice za rok 2011 si z letošního sedmého ročníku odneslo město Dolní Poustevna a obec Doubice.

Kromě skleněné trofeje obdržela Dolní Poustevna i šek na 50 tisíc, Doubice získala 35 tisíc korun. Ze Šluknovského výběžku se však do elitní desítky probojovaly celkem čtyři obce (Doubice, Lobendava, Staré Křečany, Horní Podluží) a šest měst. Kromě Dolní Poustevny i Krásná Lípa, Chřibská, Mikulášovice, Jiříkov a Velký Šenov.

Vyhlašovatelem soutěže Skleněná popelnice je Ústecký kraj, který se tak snaží motivovat samosprávy k zodpovědnějšímu nakládání s odpady.

Jsou to právě radnice a jejich vedení, které rozhodují o tom, jaký systém sběru odpadů zvolí a jak aktivně spolupracují s veřejností a dalšími subjekty v odpadovém hospodářství.

Z toho důvodu jsou již sedmým rokem hodnoceny podle celkového objemu odpadů, který obyvatelé vytřídí do barevných kontejnerů. Také se hodnotí efektivita využití sběrné sítě nebo počet druhů vytříděného odpadu. Do soutěže jsou automaticky zařazeny všechny obce, které jsou zapojeny do systému EKO-KOM, tj. 354 měst a obcí z celého Ústeckého kraje.

gdo

Konečné pořadí soutěže Skleněná popelnice 2011     

Kategorie obec 2011 Kategorie Město 2011
1.  Obec Doubice  Město Dolní Poustevna
 2.  Obec Libčeves  Město Úštěk
 3.  Obec Lobendava  Město Krásná Lípa
 4.  Obec Staré Křečany  Město Chřibská
 5.  Obec Vrbičany  Město Litoměřice
 6.  Obec Staňkovice  Město Mikulášovice
 7.  Obec Deštnice  Město Jiříkov
 8.  Obec Vědomice  Město Louny
 9.  Obec Horní Podluží  Město Velký Šenov
 10.  Obec Otvice  Město Česká Kamenice

 

 

 

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail