Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pankovová, Sáblíková – hvězdy letošní Tour de Feminin

larisa

Šluknovský výběžek • Jubilejní 25. ročník cyklistického závodu Tour de Feminin ovládla jediná žena, Ruska Larisa Pankovová. Během čtyřdenního cyklistického seriálu na sebe oblékla trikoty všech barev – žlutý pro celkovou vítězku, oranžový za triumf v bodovací soutěži, modrý pro nejlepší vrchařku a bílý pro nejlepší závodnici do 23 let.

„Skvělý závod, hodně fanoušků, kteří nás vřele přijali. Moc se mi tu líbilo, ráda přijedu za rok zase,“ pochvalovala si atmosféru Tour de Feminin vítězka celého závodu a tří etap z pěti.

Nejlepší Češka Pavlína Šulcová skončila osmnáctá, přestože po čtyřech etapách byla celkově sedmá. V té poslední však nabrala téměř tříminutovou ztrátu a z elitní desítky vypadla.

Za Larisou Pankovovou skončila na druhé příčce v celkovém pořadí Australanka Carla Ryanová, bronz brala Rakušanka Martina Ritterová. Z družstev byly nejrychlejší Rakušanky, Češky skončily čtrnácté se ztrátou 34:38:10.

České reprezentantky přijel povzbudit i bývalý československý reprezentant, vítěz etap Závodu míru z let 1986 a 1988, viceprezident cyklistického svazu a senátor Jozef Regec, který byl s výsledky Češek spokojen. „Pavlína Šulcová je velký talent cyklistiky, má budoucnost. A potěšilo mě, že tady startovala i Martina Sáblíková, která se chystá na podzimní mistrovství světa. Doufám, že uspěje, abychom měli zase jednou nějakou medaili i ze silniční cyklistiky,“ uvedl Regec.

sablikova

Kromě účasti elitních ženských cyklistických týmů se mohl letošní ročník Tour de Feminin pochlubit i startem české rychlobruslařky a dvojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové. Účast v etapovém závodě byla pro Sáblíkovou premiérou, až dosud jezdila jen sólové závody. A Martina potěšila. Přestože závod nedokončila, protože kvůli špatnému počasí nechtěla riskovat zranění, které by jí mohlo zkomplikovat přípravy na rychlobruslařskou sezonu, vyhrála na Tour dvě prémie a získala modrý trikot ve vrchařské soutěži.

Navíc svými výkony zaujala natolik, že okamžitě po skončení závodu dostala nabídku od nizozemského profesionální týmu Dolmans Boels k účasti na jeho soustředění.

„Martina se nám v úvodních dvou etapách opravdu líbila. Chceme ji proto pozvat na soustředění a otestovat ji,“ uvedl manažer stáje Thijs Rondhuis.

„Zaujalo je, jak Martina v pelotonu pracovala. Dostali jsme nabídku na čtyřdenní kemp s tím, že nám poskytnou veškerý materiál a vybavení,“ řekl trenér Sáblíkové Petr Novák. Pokud se rychlobruslařka osvědčí, není později vyloučen ani její start v dresu nizozemské stáje na vybraných závodech.

gdo, čtk, idnes.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail