Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Starostou Rumburku byl zvolen Jaroslav Trégr

starosta

Rumburk • Město Rumburk má nového starostu. Na posledním zasedání rumburského zastupitelstva se jím stal Jaroslav Trégr, pětačtyřicetiletý ředitel firmy Bytex Beta v Jiříkově. Usedl tak do křesla starosty po Jaroslavu Sykáčkovi, který začátkem června na svou funkci, po několikaměsíčních neshodách a rozepřích ve vedení města, rezignoval.

Jaroslav Trégr byl jediným kandidátem, kterého na tuto funkci nominovala většina zastupitelů ze současné vládnoucí koalice ČSSD, KSČM a SNK – ED.

Opoziční ODS se voleb starosty i nového radního odmítla zúčastnit. „Navrhovali jsme, aby byla složena nová, duhová rada, v níž by byli zástupci všech stran zastoupených v zastupitelstvu. Ale ani jeden z našich návrhů nebyl akceptován, proto se volby starosty a radního nezúčastníme,“ vysvětlil postoj opozice v samotném úvodu předseda místní organizace ODS Jiří Pimpara.

I přes bojkot ze strany opozičních zastupitelů získal Jaroslav Trégr potřebnou nadpoloviční většinu hlasů, ke zvolení do funkce mu jich stačilo třináct. Jeho zvolení však nesli někteří zastupitelé nelibě. Například Bronislavě Nedvědové vadilo, že Jaroslava Trégra nepodporuje ve funkci starosty celá sociální demokracie. Narážela na to, že k vyjednávání o volbě nového starosty nebyl přizván předseda místní organizace ČSSD Ladislav Pokorný, ačkoliv je i zastupitelem města. Ten se údajně o nominaci Jaroslava Trégra dozvěděl až den před zastupitelstvem. „Místní organizace jeho kandidaturu nemohla projednat. Navíc jsem nebyl ani členem vyjednávacího týmu, což mi nepřijde příliš standardní,“ uvedl Pokorný.

Překvapením, zejména pro opozici, byla i nominace a následné zvolení zastupitele Jana Pospíšila na pozici radního. Pospíšil kandidoval ve volbách do zastupitelstva v roce 2010 za ODS jako nezávislý, přesto nyní využil nabídky koalice a v rozporu s rozhodnutím svých kolegů z kandidátky o bojkotu voleb nabídku na funkci v radě města přijal. „Kandiduji sám za sebe jako nezávislá osoba,“ vysvětlil Jan Pospíšil poté, co Jiří Pimpara prohlásil, že se rumburská ODS od této nominace distancuje a že Pospíšilovu kandidaturu nepodporuje.

Nový rumburský starosta Jaroslav Trégr nastupuje do své funkce uprostřed volebního období. Jeho politická kariéra však nemá dlouhou historii. Do křesla zastupitele usedl poprvé v listopadu 2010 jako nezávislý kandidát za ČSSD. V prosinci 2011 se stal radním města po odvolaném Ladislavu Pokorném a půl roku nato se stal nejvýše postaveným mužem v Rumburku.

O svém dalším působení na rumburské radnici má prý jasno: „Chtěl bych uklidnit situaci, chtěl bych, aby se naše město přestalo nazývat vyloučenou lokalitou. Je třeba zkvalitnit práci městské policie, dořešit některé kauzy a zabránit vzniku nových,“ uvedl Jaroslav Trégr ve své nominační řeči.

Až do konce srpna bude funkci starosty vykonávat jako neuvolněný, aby mohl dokončit své pracovní povinnosti ve firmě, pro kterou pracuje. Naplno by měl nastoupit do starostenského křesla od září.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail