Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Víly a skřítkové ve školce V Podhájí

ms_v_podhaji

Ke konci každého školního roku pořádáme pro naše děti a jejich rodiče velkou zahradní akci, která je i symbolickým rozloučením s dětmi, které odcházejí v září do prvních tříd.

Letos se vše odehrávalo v duchu pohádky O víle Zvonilce, a proto jsme se sešli v páteční podvečer (22. 6.) převlečení za víly a skřítky na vyzdobené zahradě. Aparaturu nám zapůjčil ředitel DK Milan Kucer, a tak mohl zazpívat i náš školkový sboreček.

Pak jsme za všeobecného veselí, ale i několika ukápnutých slziček rodičů, pasovali našich osmadvacet předškoláků velkou nazdobenou vařečkou na školáky. Děti dostaly i malý dáreček a upomínkovou šerpu.

Společná písnička skřítků a víl zahájila putování pohádkou a děti i s rodiči se vydaly plnit úkoly, které si pro ně víly – učitelky připravily. U víly Zahradnice sázely kouzelná semínka, u Všeumělky navlékaly korálky, u Mlženky nosily vodu žabičkám.Po splnění sedmi úkolů si děti vyzvedly sladkou odměnu. Nechybělo ani občerstvení a dobroty, které přichystaly paní kuchařky a samy děti s učitelkami. Po opékání buřtíků, když se setmělo, čekalo na všechny poslední překvapení v podobě ohňostroje.

Rozcházeli jsme se už téměř za tmy, a i když bylo hodně veselo, bylo nám učitelkám trochu smutno. Děti, co se s námi loučí, odcházejí ze školky po třech až čtyřech společně strávených letech. Víme, co mají rády, co je baví, ale i nebaví, komu jde lépe kreslení a komu počítání, jaké mají zájmy a záliby. Společně s jejich rodiči jsme řešili jejich bolístky i radosti – a najednou odcházejí vstříc povinnostem.

 

Naštěstí máme ještě hodně dalších a dalších dorůstajících dětí – přejeme jim všem krásné prázdniny.

Za kolektiv MŠ V Podhájí
Renata Tomková

Tisk Tisk | E-mail E-mail