Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Průvodce vaším volným časem

Po svaté Anně bývají rána sice chladná (a tedy jsou), večery ovšem můžou být hot, když víte, kam zajít.

Tady je tedy prémie pro ty, kteří si tento list zakoupí hned v den, kdy vychází, protože na Fabrice v Doubici hraje Harm Core Orchestr, který tu celý týden zkoušel. Jedná se o jazzový soubor studentů gymnázia Jana Keplera, který hraje převážně jazzové skladby z třicátých let minulého století v klasických aranžích, něco jako Ondřej Havelka a Melody makers a nebo Klikarovci, jestli je ráčíte znát. Tedy pro pořádek: hrají ve čtvrtek 16. srpna někdy po osmé večer a je jich hodně, takže se do sálu už moc posluchačů nedostane.

Na tomtéž místě další sobotu (25. srpna) bude se hrát znovu jazz, tentokrát však v modernější podobě. Děčínská jazz-rocková kapela Fluid Culture a Fabric Relations budou se pohybovat někde mezi styly jako fusion, nebo jazzrock. Namísto recenze přidávám jednu větu z komentářů na bandzone.cz, kterou ohodnotil divák vystoupení skupiny Fluid Culture: „Ahojky chlapi, to se vám to hraje, když na ty nástroje umíte!“ Začátek koncertu bude taky někdy po slunce západu.

Po Kytičky festu 1, který se odehrál na Konírně v Rumburku, přesouvá se tahle akce do šenovského Clubu. Tady se odehraje 18. srpna jeho druhý díl a kromě pořádajících WratWotStředověku (nyní prý už jen WWS!) budou hlavními hvězdami pražské The Fialky. Přijeďte si poslechnout, jak tyhle kytky voní. V Šenově se začíná už v 16.00 hodin, a protože se čeká hlavně náctileté publikum, nakoupili do restaurace spooooustu sudů Kofoly.

md

Tisk Tisk | E-mail E-mail