Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Memoriál Martina Moravce zaštítil starosta Rumburku

Fotbalový turnaj starších žáků Memoriál Martina Moravce, který se uskutečnil v úterý 24. července na rumburském stadionu, měl mít původně mezinárodní účast, ale k velké neradosti pořadatelů a členů ostatních týmů se bez omluvy k turnaji nedostavil tým Legnica z Polska. To však bylo jediným mráčkem na celém turnaji.

„Oceňuji nádherný areál a starostlivost organizátorů a jediná kaňka na memoriálu byla neúčast týmu z Polska. Jinak se nám tady moc líbilo,“ vyzdvihl kvality turnaje trenér Jablonce Jan Kozderka.

I podle organizátorů turnaj přinesl pouze pozitiva. Krásné počasí a vynikající týmové výkony, především Sparty Praha a Jablonce nad Nisou. Za dohledu rumburského starosty Jaroslava Trégra a místostarostky Aleny Winterové se odehrávaly krásné fotbalové momenty, za což byly nejlepší jednotlivci a všechny týmy náležitě oceněny. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jakub Rada ze Sparty Praha, nejlepším střelcem turnaje se stal se sedmi góly Patrik Čížek z Jablonce nad Nisou a cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Marek Holub z Fotbalové akademie Šluknovského výběžku (FAŠV). Turnaj zaslouženě vyhrála Sparta Praha, která má právo držet Putovní pohár starosty města do příštího ročníku. Vítězové se prosadili moderní a velmi kvalitní útočnou fází a na další příčky odsunuli týmy Jablonce a FAŠV.

Výkon fotbalistů ze Šluknovského výběžku, hrajících za Fotbalovou akademii, okomentoval Marek Holub: „Náš tým se postupně dává dohromady a konfrontace s kvalitními soupeři nám ukazuje, v čem se ještě máme zlepšit. A také zápasy se Spartou Praha jistě nehrajete každý den. To byl pro kluky opravdový svátek.“

 -r-

Tisk Tisk | E-mail E-mail