Zámecké slavnosti ve Šluknově přilákaly sedm tisíc spokojených návštěvníků

Tištěné noviny 15/2012 | 10. 9. 2012 | Nezařazené

Sedm tisíc spokojených návštěvníků si letos nenechalo ujít již šestý ročník šluknovských Zámeckých slavností, které jsou již od roku 2007 největší kulturní akcí ve městě.

Tentokrát byly slavnosti laděny do stylu 50. až 80. let. Návštěvníci se tak mohli setkat s představiteli retro módy, nechyběl ani disco styl a slavná éra 60. let – hippies, jejímž cílem bylo především šokovat – barevné tuniky, košile, květinové vzory, zvonáče, rozevláté vlasy, korále a přívěsky… Po oba dny tak na slavnostech návštěvníky doprovázelo třeba i motto: „volná láska a všeobecný mír!“

Zámecké slavnosti byly zahájeny v pátek 29. června v 18 hodin na Náměstí Míru starostkou města Evou Džumanovou. Poté se dav, v čele s dobovými automobily i motocykly, přemístil do zámeckého parku na koncert varnsdorfské kapely NJOREK a rockové kapely UDG, který sklidil veliký úspěch, především u mladší generace.

Sobotní dopoledne bylo věnováno především dětem. Divadlo Vangeli si pro ně připravilo loutkovou pohádku, se svou show vystoupila Hannah Montana Revival, nechyběly ani dětské soutěže a atrakce, 3D střelnice, EKO program, projížďky na koních apod. Odpoledne pak patřilo seniorům a příznivcům dechové hudby, neboť zámeckým parkem zazněla dechová kapela Žižkovanka. Poté již následovalo odpoledne ve stylu 50. až 80. let – hudební vystoupení F. Sinatry, L. Armstronga, scénky Řádu Černých rytířů i taneční vystoupení skupiny Trn v oku k různým časovým obdobím, ale také velká módní přehlídka z 50. až 80. let a další.

Sobotní večer byl zakončen koncertem Věry Špinarové s kapelou, která sklidila obrovský úspěch, vystoupil také Sagvan Tofi s protagonisty muzikálu Děti ráje.

Zámecké slavnosti 2012 byly korunovány světelnou a UV show a nádherným ohňostrojem.

Velké poděkování za úspěšné Zámecké slavnosti patří především spolupořádajícím agenturám – Sdružení Festive a Řádu Černých rytířů z České Kamenice a agentuře MAJA z Jiřetína pod Jedlovou. Poděkování však patří také všem organizátorům.

 

Regionální informační centrum
Šluknovský zámek

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2012/09/10/zamecke-slavnosti-ve-sluknove-prilakaly-sedm-tisic-spokojenych-navstevniku/