Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Neposlušného pacienta »vyléčili« rumburští městští strážníci

Rumburk • Že není o zajímavé případy při práci strážníka městské policie nouze je jasné. Ale asi by se málokdo z nich nadál toho, že se stane na jednu noc součástí ošetřovatelského týmu v Lužické nemocnici v Rumburku. A stejně jako strážníci, tak i sestřičky v nemocnicích to při své práci nemají jednoduché. Zvláště, když jim uteče pacient.

Stalo se tak začátkem srpna na akutním oddělení interní nemocnice V Podhájí v době podávání večeří. Není jasné, co přimělo mladého nemocného muže, aby opustil zdravotnické zařízení, ale jisté je, že na večeři nečekal a odešel. Personál okamžitě vyrozuměl Městskou policii v Rumburku a rozjelo se pátrání. Zprvu se zdálo, že muž podle všeho nasedl do taxiku a odjel domů do Varnsdorfu, ale o hodinu později byl zachycen kamerovým systémem, jak se pohybuje po rumburských ulicích. Strážníci i policisté mu vyjeli naproti a zbloudilý pacient se nechal pokojně odvézt zpět do nemocnice V Podhájí.

O třicet minut později však k němu strážníci vyjížděli znovu. Tentokrát už muž nehodlal odejít z nemocnice, ale rovnou z tohoto světa. Šermoval kolem sebe nožem, přitlačil si ho ostřím na srdce a vyhrožoval, že se zapíchne. Sestřičky si s ním nevěděly rady, samy bojovat s rozzuřeným a ozbrojeným mužem nemohly, a tak raději přivolaly na pomoc strážníky.

Těm se podařilo po kratší potyčce nejen muže odzbrojit, ale i uložit na lůžko, přikurtovat nemocničními popruhy a přidržet ho do doby, než byl pacientovi aplikován lék na zklidnění. Až poté, co se muž zklidnil, strážníci odjeli.

Lék ale zřejmě nepůsobil tak, jak měl, neboť o půl hodiny později vyjížděli strážníci na místo znovu. Psychicky nemocný pacient se uklidnil jen na chvíli, zřejmě aby nabral síly, a pak se násilím vymanil z popruhů a začal být opět nebezpečný sám sobě i lidem v jeho blízkosti. Teprve za asistence strážníků se podařilo opět ho dostat na lůžko a aplikovat mu další dávku zklidňujícího léku. Další dávka sedativ naštěstí zabrala, pacient se zklidnil, a stejně tak služba sester i strážníků.

Další léčbu již mají na starosti lékaři z psychiatrie.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail