Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

»ŽIJEME HUDBOU«

Tento slogan jsme si vypůjčili od Jiřího Bělohlávka, který se s tímto mottem vrací do čela České filharmonie.

Rumburská hudební sezóna 2012/13, kterou pro milovníky krásné hudby připravil Dům kultury Střelnice Rumburk, bude sledovat dvě základní linie. Ta první nás povede ke třem koncertům špičkových profesionálních umělců. Jedním z nich se tradičně připojíme k dnes již renomovanému festivalu LÍPA MUSICA, s dalším hostujícím ansáblem oslavíme dvacáté narozeniny.

Druhá linie bude směřovat k nejvýznamnější hudební události našeho regionu roku 2013, k oslavám 50. výročí založení Rumburského komorního orchestru a jeho nepřetržité padesátileté činnosti pod vedením Miroslava Lošťáka.

Spolupořadatelem oslav je město Rumburk a Dům kultury Střelnice Rumburk. Záštitu nad oslavami 50. výročí Rumburského komorního orchestru převzal senátor Parlamentu ČR Jaroslav Sykáček.

MUSICA FLOREA   Marek Štryncl – dirigent, sólisté – Jana Chytilová, Helena Kornfeld Zemanová (housle) neděle 7. října 2012 / 17.00 hod. / Bazilika Panny Marie Filipov

musica

ANTONIO VIVALDI – ČTVERO ROČNÍCH DOB
Antonín Reichenauer – Instrumentální koncerty

Soubor Musica Florea vznikl před dvaceti lety jako jeden z prvních počinů na poli stylově poučené hudby v ČR. Založil ho violoncellista Marek Štryncl. Hra na originální nástroje nebo věrné kopie podložená studiem dobových pramenů a oživování zapomenutých stylů jsou zárukou jeho renomé. • Slavný benátský houslový virtuos a jeden z největších barokních skladatelů Antonio Vivaldi vytvořil téměř 500 skladeb pro různé nástroje. Patří sem i cyklus 12 houslových koncertů z roku 1725 věnovaný hraběti Morzinovi s nejznámější a nejoblíbenější Vivaldiho hudbou vůbec – „Čtvero ročních dob“. Ansámbl a houslistky Jana Chytilová a H. Kornfeld Zemanová ji prezentují v dobové interpretaci. Český barokní skladatel A. Reichenauer je světovým objevem. Jeho kompoziční styl byl Vivaldim ovlivněn natolik, že lze tyto autory zařadit do jednoho programu. • Koncert se koná v rámci Mezinárodního hudebního festivalu LÍPA MUSICA a ve spolupráci s Římskokatolickou farností Jiříkov.

 • Pavel Šporcl – Výjimečný svět houslí     
  Petr Jiříkovský – klavír
  pátek 7. prosince 2012 / 19.00 hod. / Dům kultury Střelnice Rumburk
 • VÁNOČNÍ KONCERT RUMBURSKÉHO KOMORNÍHO ORCHESTRU A DĚTSKÉHO PĚVECKÉHO SBORU ČTYŘLÍSTEK ZŠ U NEMOCNICE    
  neděle 16. prosince 2012 / 17.00 hod. / aula Gymnázia Rumburk
 • SLAVNOSTNÍ KONCERT K 50. VÝROČÍ ZALOŽENÍ    RUMBURSKÉHO KOMORNÍHO ORCHESTRU
  neděle 3. března 2013 / 17.00 hod. / aula Gymnázia Rumburk
 • 50 let Rumburského komorního orchestru a houslového souboru ZUŠ Rumburk /1963 – 2013/  
  Dirigent Miroslav Lošťák     neděle 17. března 2013 / 17 hod. / aula Gymnázia Rumburk
 • AFFLATUS QUINTET      
  úterý 9. dubna 2013 / 19.00 hod. / aula Gymnázia Rumburk
Tisk Tisk | E-mail E-mail