Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dvouleté putování po Asii – cyklus cestopisných přednášek nekončí

Z Rumburku do Indie a pak zase zpátky. Tak by se krátce dala charakterizovat dvouroční dobrodružná výprava Asií Báry a Rosti Součkových.

„Posunovali jsme se různě – pěšky, stopem i místní dopravou, stravovali se v lokálních občerstvovnách a bydleli prostě. Tureckem, Íránem a Pákistánem jsme doputovali do Indie, z Indie pak přes Malajský poloostrov, Indočínu a Čínu do Mongolska a nakonec transsibiřskou magistrálou a pěškostopem přes Evropu zpátky domu,“ vzpomínají oba cestovatelé.

V květnu se ve varnsdorfské knihovně konalo první vyprávění z cyklu »Dva roky prázdnin,« kde se posluchači mohli dozvědět, jak zabalit batohy na dva roky, a co všechno člověka čeká, když opouští západní jistoty a vyráží na toulky do jiného světa. V červnu nahlédli do dvou muslimských zemí,  Turecka a Íránu. Nechyběly ani autentické ukázky z deníku a závěrečné promítání fotografií a filmových šotů s lokální muzikou.

„Každý měsíc v novém školním roce vás budeme lákat ochutnávkou nejrůznějšího dobrodružství. Do konce roku se ještě stihneme podívat do Pákistánu, kontinentální Indie, Nepálu a indického Ladakhu,“ slibují Bára a Rosťa a dodávají: „Jak jinak a kde jinde je možné zažít tolik svobody a nezávislosti a zároveň poznat nejrůznější kultury než při pozemní cestě, která protíná země, kde se lidé, barvy i zvyky postupně a plynule mísí? Pojďte se s námi na okamžik vypravit na okružní cestu do Asie, která bude dlouhá, zároveň trochu krátká, ale možná právě proto lákavá, aby vás inspirovala k osobním toulkám.“

Pokud budete mít chuť a čas, přijďte 11. září v 18.00 hodin do knihovny ve Varnsdorfu, kde překročíte s mladými poutníky hranice z Íránu do Pákistánu a více jak měsíc budete cestovat v této zajímavé zemi plné protikladů.Termíny dalších přednášek sledujte na www.mkvdf.cz. Tuto akci podporují www.domeceknakopecku.cz a www.sinstitut.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail