Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hasičský Florian cup a útok naruby

hasici_0

Útok naruby, tak zní název hasičské soutěže, jejíž sedmý ročník uspořádali rumburští hasiči v sobotu 18. srpna pro okolní hasičské sbory v rámci celoroční soutěže Florian cup Šluknovského výběžku. Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem před místní hasičskou zbrojnicí, odkud se pak všichni přesunuli se svými hasičskými vozy na hřiště a louku na Strážném vrchu.

Letos se zúčastnila čtyři družstva mužů z Velkého Šenova, Šluknova, Království a Rumburku a dvě družstva žen z Velkého Šenova a Království.

Zvláštní název soutěže stojí za vysvětlení, o co v závodě vlastně jde, jaké úkoly hasiči a hasičky zdolávají. Soutěžit takto »obráceně« kdysi napadlo jednoho dobrovolného hasiče, strojníka Jirku Hozdeka. Soutěž naruby začíná tak, že devítičlenné družstvo nestartuje, tak jako v klasických soutěžích, kdy po startu posbírají vše potřené k útoku a postupně napojují hadice, další potřebné pomůcky a strojník začne pracovat jako první. Družstvo startuje na opačném místě u cílových terčů, na které je veden útok a strojník dobíhá ke svému stroji jako poslední. Samozřejmě, hraje se o čas.Výsledky letošní soutěže – v kategorii žen získaly prvenství hasičky z Království před Velkým Šenovem, v kategorii mužů zvítězili hasiči z Velkého Šenova před Šluknovem, Královstvím a čtvrtými rumburskými pořadateli. Vítězná družstva si odvezla poháry a všichni, jak závodníci, tak jejich podpůrné týmy, hodnotili soutěž a následné přátelské posezení jako příjemně strávené dopoledne.

win

Tisk Tisk | E-mail E-mail