Hasičský Florian cup a útok naruby

Tištěné noviny 16/2012 | 25. 9. 2012 | Nezařazené

hasici_0

Útok naruby, tak zní název hasičské soutěže, jejíž sedmý ročník uspořádali rumburští hasiči v sobotu 18. srpna pro okolní hasičské sbory v rámci celoroční soutěže Florian cup Šluknovského výběžku. Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem před místní hasičskou zbrojnicí, odkud se pak všichni přesunuli se svými hasičskými vozy na hřiště a louku na Strážném vrchu.

Letos se zúčastnila čtyři družstva mužů z Velkého Šenova, Šluknova, Království a Rumburku a dvě družstva žen z Velkého Šenova a Království.

Zvláštní název soutěže stojí za vysvětlení, o co v závodě vlastně jde, jaké úkoly hasiči a hasičky zdolávají. Soutěžit takto »obráceně« kdysi napadlo jednoho dobrovolného hasiče, strojníka Jirku Hozdeka. Soutěž naruby začíná tak, že devítičlenné družstvo nestartuje, tak jako v klasických soutěžích, kdy po startu posbírají vše potřené k útoku a postupně napojují hadice, další potřebné pomůcky a strojník začne pracovat jako první. Družstvo startuje na opačném místě u cílových terčů, na které je veden útok a strojník dobíhá ke svému stroji jako poslední. Samozřejmě, hraje se o čas.Výsledky letošní soutěže – v kategorii žen získaly prvenství hasičky z Království před Velkým Šenovem, v kategorii mužů zvítězili hasiči z Velkého Šenova před Šluknovem, Královstvím a čtvrtými rumburskými pořadateli. Vítězná družstva si odvezla poháry a všichni, jak závodníci, tak jejich podpůrné týmy, hodnotili soutěž a následné přátelské posezení jako příjemně strávené dopoledne.

win

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2012/09/25/hasicsky-florian-cup-a-utok-naruby/