Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Průvodce vaším volným časem

Prázdniny skončily, ale víkendy jsou stále naplněny spoustou atraktivních akcí kulturního charakteru,a to nejenom u nás, ale i v blízkém příhraničí.

Takže hned tenhle víkend (7. a 8. září) proběhne ve Varnsdorfu Festival pro radost. Kromě představení Princezna tma a Romský tanec v provedení divadla Líšeň, která jsou určena pro základní školy, se bude hrát i na Rozkroku. V pátek zahrají kapely At Bona Fide a Prodavač, v sobotu potom Čistírna pokaždé jinak a Pinoreks. Koncerty začínají v osm večer a vstup na každý z nich je padesát kaček.

Tu samou sobotu se v pivovaru Kocour uskuteční potlach. Hlavní hvězdou bude Stanislav Wabi Daněk, který zabrouká Rosu na kolejích a podobné hity, vše také od osmi hodin.

Komu je tohle všechno málo tvrdé, může skočit za čáru do Bischofswerdy, kde též od pátku do soboty bude dunět metalový festival Morbide Festspiele. Hlavní hvězdou, která vystoupí rovněž v sobotu, bude newyorská skupina Pro Pain. Ozzák by měl radost.

Ačkoli většinou neupozorňujeme v téhle rubrice na pořady televizní, uděláme tentokrát výjimku, protože 9. 9. uvede Česká televize na druhém programu v osm hodin večer dokument, který tu, ve Šluknovském výběžku, natáčel David Vondráček. Jmenuje se Na divokém severu (Šluknovsko 2011-2012). Z avíza na stránkách ČT vytrhuji: „V pestré mozaice příběhů lidí ze Šluknovska předkládá anamnézu sociálních a etnických problémů tohoto »severočeského konce světa«, kde násilí vůči Romům vyvřelo nejen kvůli frustraci z nezaměstnanosti a z narůstající kriminality, ale hlavně kvůli specifickému vývoji tohoto území po roce 1945.“ To jsem teda opravdu zvědav, jak to ten chlapec vidí.

 md

Tisk Tisk | E-mail E-mail