Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na své kamarády nezapomínají ani po čtyřiatřiceti letech

Turisté a kamarádi rumburského Klubu českých turistů se sešli uprostřed srpna na své základně v osadě Kopec při 34. ročníku vzpomínkového memoriálu, aby zde, pod vztyčenou vlajkou KČT, u táborového ohně společně zavzpomínali na své kamarády, kteří již odešli z tohoto světa a toulají se po jiných turistických cestách.

Jsou to dny vzájemného upřímného přivítání a podání ruky mezi přáteli, kamarády i hosty, kterých se tentokrát sešlo více než padesát. Kolem ohně, který hořel již od časného rána a nevyhasl do konce setkání, vyrůstalo postupně stanové městečko. S přibývajícími stany přibyly i hudební nástroje v rukou hudebníků, písničky se linuly jedna za druhou pod slunečným nebem, prvními hvězdami až k rannímu svítání.

Nebyli by to turisti, aby se nevydali alespoň na krátký výlet, a tak navštívili novou galerii Ametyst v Brtníkách. Ametyst spolu s informačním střediskem vybudoval Zdeněk Patzelt a v sobotu 18. srpna byl slavnostně otevřen. Putování vedlo dolem Jívina na Šternberk, ke Křticímu kameni a Kamennému oltáři a podél Vlčího potoka do Brtníků a do již zmíněné galerie. Krása kamenů byla poté na dlouho předmětem diskuse. V Kopci již čekal gulášek, pivečko, a hlavně soutěžní odpoledne s netradičními disciplínami.

A přiblížil se čas nejdůležitější části memoriálu. U tabule se jmény zesnulých byly rozsvíceny svíce, táborový oheň zaplál naplno a všichni přítomní v kruhu kolem ohniště uctili minutou ticha za doprovodu trampské hymny zesnulé kamarády.

Závěr akce patřil ohni, vůni pečených špekáčků, kytarám a přátelství a zase přišla noc a ráno a rozloučení a slova … zase za rok.

-r-

Tisk Tisk | E-mail E-mail