Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Poděkování

Ráda bych vám touto cestou sdělila náš příběh o dovolené ve vašem krásném kraji.

V srpnu jsme s rodinou a našim pejskem vyjeli z Českých Budějovic do Kyjova u Krásné Lípy, abychom týden poznávali krásy Českého Švýcarska. Ihned po ubytování jsme vyrazili na procházku po okolí. Bohužel naši fenku napadl volně pobíhající pes a způsobil jí tržné rány na noze. Vrátili jsme se na penzion a společně s jeho majiteli sháněli možné veterinární ošetření, což bylo dost složité, protože byla sobota a 18.00 hodin. Dovolali jsme se na veterinární kliniku do Rumburku, kde nám bylo slíbeno ošetření. Po příjezdu na kliniku a delší době čekání  přijela »černovlasá paní v červeném autě.« Sotva otevřela dveře auta, bez představení, s výrazem plným vzteku a naštvání, co ji vůbec otravujeme, vztekle vyřkla větu: „Bude vás to stát spoustu peněz. Jen za výjezd si účtujeme tisíc korun.“

Poté odemkla dveře kliniky, zběžně koukla na nohu pejska a začala počítat, co se musí vše udělat (odběr krve, rentgen, nespočet jiných úkonů) a kolik to bude stát. Cenu ošetření vyčíslila na 6500 až 7000 Kč. Její chování bylo tak neprofesionální, arogantní a bezcitné, že celá naše rodina i s paní majitelkou penzionu se shodla, že této paní našeho psího miláčka do ošetření nesvěříme a odjeli jsme zpět na penzion. Přestože bylo už 20.00 hodin, chtěli jsme sbalit věci a odjet zpět domů do Českých Budějovic, a tam nechat pejska ošetřit naším »zlatým« panem veterinářem. Pak se stal zázrak. Paní majitelka penzionu se dovolala svému veterináři. Všichni jsme opět vyrazili do Rumburku k MVDr. Václavu Žáčkovi. Ačkoliv už bylo dost hodin a pan doktor měl dokonce dovolenou, přesto nás srdečně přijal, uklidnil nás, že je to banální záležitost, jen roztržená kůže, pejska uspal, ránu zašil, píchl antibiotika a dal instrukce, co dál. Za ošetření si vyúčtoval 1200 Kč.

Byli jsme u něho i na kontrole další den a opět jen slova útěchy. Náš pejsek už druhý den chodil a další dny skákal vesele a my mohli poznávat krásy Českého Švýcarska.Chtěla bych touto cestou – zveřejněním článku zaprvé upozornit spoluobčany na rozdílnost přístupu ke zvířatům a k lidem u jednotlivých veterinárních klinik a zadruhé bych chtěla poděkovat majitelům penzionu Kyjovská terasa v Kyjově a MVDr. Václavovi Žáčkovi za jejich obětavý a lidský přístup.

Zdeňka Stašová
České Budějovice

Tisk Tisk | E-mail E-mail