Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohádkové bytosti převzaly vládu nad Rumburkem

[Obrázek nebyl nalezen]

Rumburk • Poslední srpnový víkend patřil v Rumburku loučení s prázdninami, a tak město Rumburk uspořádalo nejen pro své občany Slavnosti města Rumburk. Ty byly příjemným vyvrcholením letošního léta pro 4576 platících diváků a téměř stejný počet nadšených dětí.

Již od pátečního večera (24. 8.) se Park Rumburské vzpoury v Rumburku změnil v centrum hudby a zábavy. Očekávalo se, že rumburskou omladinu obzvlášť potěší koncert teenagerovské skupiny Koblížci, což se také stalo. Ale vystoupení skupiny Kabát revival, která po Koblížcích převzala pódium i mikrofon, strčilo náctileté hudebníky do kapsy. Skákal, zpíval a tančil celý park, staří i mladí. Prostě Kabáti jsou Kabáti, i když tihle byli pouze věrnou kopií.Sobotní program rumburských slavností začal průvodem divadelní skupiny Nautrilus. Ulicemi města se rozjela obrovská tříkolka s vlekem, kterou šlapáním poháněli čtyři klauni na chůdách a zvali přitom všechny obyvatele města, aby se co nejdříve dostavili do parku k zahájení slavností. Tříkolka právem vzbudila pozornost zvědavců a dětí, neboť kdy jindy se jim naskytne možnost vidět takové velké dětské vozítko vybavené koupelnou, záchodem, karmou, kamny, slunečníkem, barem nebo hasičskou jednotkou.

V Parku Rumburské vzpoury už na všechny příchozí návštěvníky čekal král Rumburák Nevímkolikátý, což nebyl nikdo jiný než starosta města Jaroslav Trégr, který vyzval všechny dvořany, konšely, poddané, a hlavně všechny místní i přespolní děti, aby se společně pokusili „zapomenouti na starosti běžné denní a veselili se a bavili, co hrdlo ráčí.“ Za tímto účelem bylo v parku postaveno tržiště s množstvím moku a různých pochutin a celou řadou zařízení vhodných pro různé skopičiny a vylomeniny. Poté král předal vládu do rukou krále zvířat a krále z říše pohádek, velkého plyšového lva, aby město v zábavě udržel až do noci, a vzápětí odkvačil se svou družinou taktéž se baviti, co jeho královské hrdlo ráčelo.

Rumburská veselice pokračovala až do pozdních nočních hodin, na pódiu pro kejklíře a umělce všeho druhu se objevila sympatická a dětem milá Krystina s Martinou, které si s těmi nejmenšími dětmi zazpívaly, aby je vzápětí vystřídal Harry Potter, který naučil malé diváky několika kouskům ze školy čar a kouzel v Bradavicích. Pány a chlapce, zejména jejich oči, spíše než uši, zaujala půvabná zpěvačka Olga Lounová, kterou pro potěchu přítomných dam brzy vystřídal její ex přítel sympaťák Xindl X.

Po osmé hodině večerní rozezpíval prostor pod pódiem muzikálový zpěvák Petr Kolář, a závěr večera pak patřil skupině Turbo.

Rozloučit se s létem, prázdninami, a hlavně s říší pohádek nelze jinak než ohňostrojem. Stalo se tak i letos a barevné rachejtle na nočním rumburském nebi zamávaly letošním letním prázdninám.

Davy spokojených diváků však nechtěly jen tak ukončit příjemný večer, a tak se vydaly v přátelské atmosféře na Lužické náměstí, kam se šli někteří bavit na diskotéku do hotelu Lužan, jiní posedávali na lavičkách a židlích a všichni se bavili téměř až do brzkých ranních hodin.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail