Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk se účastní projektu Jóga v denním životě pro zdraví

V letošním roce zahájilo ústecké sdružení Jóga v denním životě (JDŽ) v Rumburku kurzy cvičení pro širokou veřejnost. Jóga se zde vyučuje podle uceleného systému, který představuje propojení fyzických, dechových, relaxačních a meditačních technik. Podle systému JDŽ cvičí v desítkách měst a obcí po celé ČR. Kurzy vedou zkušení a certifikovaní cvičitelé.

Ve spolupráci s FN Olomouc a Českým svazem JDŽ byl připraven mezinárodní projekt, který má sledovat a objektivně zhodnotit vliv pravidelného cvičení jógy podle systému Jóga v denním životě na zdravotní stav pacientů s vybranými chronickými chorobami, především na diabetiky.

Na základě objektivních lékařských nálezů a vyšetření bude v průběhu jednoho roku systematicky sledován vývoj zdravotního stavu skupiny pacientů pravidelně cvičících jógu. Podobná studie ještě v ČR ani v SR dělána nebyla. Všichni pacienti budou samozřejmě i po dobu účasti v projektu léčeni klasickými postupy v souladu s jejich aktuálním zdravotním stavem. Cvičení jógy bude tedy zkoumáno jako podpůrný léčebný prostředek. Výsledky a zkušenosti získané během projektu budou následně zpracovány formou vědecké studie a publikovány pro potřeby odborné i laické veřejnosti.

Organizační i odborný průběh zabezpečuje koordinátor projektu MUDr. Čajka ve spolupráci s odbornými garanty FN UP Olomouc.Rumburk je jedním z 34 českých a 14 slovenských měst, které se budou projektu účastnit. Od září zahajujeme kurz pro začátečníky se zaměřením na civilizační choroby. Zájemci, především pacienti s diagnózou diabetes 2. typu, se mohou přihlásit. Samozřejmě uvítáme mezi sebou všechny ty, kteří chtějí zdravotním potížím předcházet.

Kontakt
Renata Valová
tel.: 723 072 981

Zdroj a další informace
www.joga.cz/diabetes

http://www.joga-pro-zdravi.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail