Spanilé jízdě veteránů po výběžku přihlížely davy nadšenců

Tištěné noviny 16/2012 | 25. 9. 2012 | Nezařazené

veteran

Šluknovský výběžek • Veteran klub Sever uspořádal v sobotu 25. srpna další ze svých spanilých jízd historických automobilů po městech Šluknovského výběžku. Šluknov, Jiříkov, Rumburk a Varnsdorf, čtyři šťastná města, kde se téměř stovka veteránů alespoň na několik hodin zastavila, aby si nadšení příznivci automobilů mohli prohlédnout tyto krasavce pěkně zblízka.

A bylo se na co dívat. Motocykly a automobily všech továrních značek, různého stáří, luxusní osobní sedany, lidová vozítka, váleční veteráni, stará policejní auta… tím vším se do Šluknovského výběžku přijeli pyšní majitelé svých miláčků pochlubit. Někteří z nich se na toto dostaveníčko »vymódili« tak, aby se svým automobilem perfektně ladili. Nebylo tedy nic divného na tom, že na Lužickém náměstí v Rumburku připaloval cigaretu voják v německé uniformě z druhé světové války předsametověrevolučnímu strážníkovi Veřejné bezpečnosti, že u nedalekého bufetu hodovali američtí vojáci z roku 1945, a že k tomu všemu ze stařičkého gramofonu na kliku, umístěného na střeše staré Pragovky, zpíval staré předválečné »fláky« Oldřich Nový.

Svátek automobilových stařečků skončil ve varnsdorfské restauraci U Kocoura, kde byl vyhlášen nejkrásnější vůz z nejkrásnějších. Stal se jím luxusní britský vůz Rolls Royce.Jak by také ne, vždyť tento automobil, stejně jako ostatní modely automobilky Rolls-Royce Limited, již od roku 1911 zdobí víko chladiče půvabná soška »Spirit of Ecstasy,« legendární symbol více než staleté tradice.

gdo

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2012/09/25/spanile-jizde-veteranu-po-vybezku-prihlizely-davy-nadsencu/