Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zůstala krásná vzpomínka na Všesokolský slet

slet

Přesně před rokem jsem uvažovala, že bych ráda s děvčaty nacvičila hromadnou pohybovou skladbu „Mezi hvězdami“ na XV. Všesokolský slet 2012. Autory skladby znám už mnoho let, tak jsem věděla, že bude zajímavá, poutavá, šitá dětem na míru. Má dcera Alena prohlásila, že do toho půjde se mnou. Obě jsme se na nácvik těšily, ale i trochu bály, že nebude zájem. Naše obavy se brzy rozplynuly. V tělocvičně se od října pravidelně scházelo dvacet děvčat.Rok utekl jako voda a nás čekala secvičná v Doubí u Třeboně. Až tady si děvčata uvědomila, co je to hromadná skladba, protože na ploše stálo 320 cvičenců z celé republiky. Celý víkend se dřela skladba a nástup. Vychytávaly se chyby a sjednocovalo cvičení. Muselo se udělat maximum, v Praze na detaily nebude čas. Slunce pražilo už od rána, ale holky byly statečné a ukázněné.

Do Prahy jsme odjížděly v sobotu 30. června. Byly jsme ubytované ve škole Praha Řepy, proto jsme přibalily spacáky. Velice nám přišla vhod nabídka dvou rodičů, že naše zavazadla odvezou až do školy. Bylo to fajn, protože jsme si mohly v klidu užívat Prahu až do večera. V neděli byl slavnostní průvod. Začínal na Václavském náměstí a končil na Staroměstském. V čele průvodu šli hosté, Sokolové z celého světa – z Ameriky, Kanady, Austrálie, Dánska, Bulharska, Rakouska, Slovenska, Chorvatska, Slovinska. Mladí i staří, všichni nadšení.V pondělí jsme jely parníkem do ZOO, ale od úterý jsme už opět zkoušely. Cvičily jsme na Slávii v Edenu ve Vršovicích, kam jsme jezdily tramvajemi a metrem, což bylo pro nás taky takové dobrodružství. Ale vše bylo dobře zorganizované, doprava i pohyb na Slávii, kde se denně pohybovaly tisíce cvičenců. Počasí nám přálo, tak jsme využily i koupaliště v Edenu. Naše vystoupení se konalo v pátek 6. července, kdy byl slet slavnostně zakončen. Přijelo se podívat i několik rodičů a prarodičů a všichni byli unešení. I slza ukápla, ale to mě taky. Celý týden byl velice krásný. Myslím, že vzpomínka na tuto velkolepou sportovní akci nám dlouho bude ležet v mysli, ne-li po celý život.

Děkujeme holkám za celoroční nácvik a vzornou reprezentaci. Děkujeme za odvoz zavazadel panu Pešťákovi, panu řidiči Zahradníkovi a manželům Malým z Krásného Buku.

Alena a Ála Košnarovy

Tisk Tisk | E-mail E-mail