Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Průvodce vaším volným časem

Kromě toho, že se na nás valí volby, což bude,alespoň podle nabídek v mé poštovní schránce, vypečená kratochvíle, a kromě toho, že i dobře zásobeným sousedům dochází kořalka, pořád tu zůstává několik radostných událostí, na které je možné se těšit.

V režii varnsdorfského divadla vystoupí ve výběžku hned dvě písničkářky.  V den vydání (20. 9.) tohoto listu se představí v pivovaru Kocour Veronika Harcsa s kytaristou Gyémantem Bálintem, podle jmen tipujete správně zemi původu – Maďarsko. Začíná se v osm večer. • Další dívka přijede z Irska a jmenuje se Maria Doyle Kennedy. V jejích písních „se střetává klasické folkové písničkářství irského typu s tou vynalézavější a méně povrchní stránkou rocku a popu. Na koncertě ji doprovodí její manžel, kytarista, pianista a producent Kieran Kennedy, který působí v kapele Hothouse Flowers.“ Tenhle koncert proběhne ve varnsdorfském divadle 4. října od 20 hodin.

V pátek 21. září zahrají na Fabrice v Doubici bubeník z Trinidadu a Tobaga Lester Jackson a Ivan Hajniš, legendární hráč na foukací harmoniku a frontman „jedné z nejlepších a nejúspěšnějších českých rockových kapel 60. let  The Primitives Group, hvězd prvních dvou ročníků Československého beatového festivalu“. Začátek ve 20 hodin.

V sobotu 22. září se pojede v Lipové další díl Pytlákovy schovanky (též Psycho 2012; podrobnosti o závodě na www.pytlakovaschovanka.info), nás ale zajímá kulturní program, takže večer v restauraci U Pytláka v Lipové vystoupí soubor Tři sestry revival a potom, pro ty, kteří to snášejí lépe než naše kulturní rubrika, i Hustej Wimpy. Začátek koncertu také po osmé večer.

A nakonec s velkým předstihem: Pravidelní čtenáři vědí o snaze rumburského muzea sehnat penízky na záchranu historického klavichordu ze Stradalovy pozůstalosti. Do akce se kromě klasických hudebníků zapojila i rumburská punková skupina WWS, která v muzeu odehrála již jeden benefiční koncert. Nyní se k ní připojí i Super Hero Killers a Děda Mládek Illegal Band, kteří odehrají další koncert ze série »muzikanti zachraňují vzácný instrument«. Tentokrát se bude hrát v Doubici na Fabrice, a to 6. října od 19 hodin. Vstupné je dobrovolné, ale protože jde o dobrou věc, čím vyšší, tím lepší.

md

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail