Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Přípitek s prezidentem a taneček s ministrem zemědělství

Ve čtvrtek 30. srpna se již podevětatřicáté otevřely brány mezinárodní zemědělské a potravinářské výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích. Své zastoupení zde měl i Šluknovský výběžek.

Prezentace Šluknovského výběžku, kterou si na výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích připravila Místní akční skupina Šluknovsko (MAS), zaujala i prezidenta České republiky Václava Klause. Jeho neplánovaná návštěva u prezentačního stánku organizátory nadchla a jejich radost byla o to větší, když si prezident připil s předsedkyní MAS Evou Hamplovou lahodným pivem z varnsdorfského pivovaru Kocour.

Ministra zemědělství Petra Bendla naopak natolik zaujal výkon folklorního souboru Lužičan z Krásné Lípy, že se nakonec přidal k tanečníkům a svým improvizovaným tancem bavil všechny přítomné.

MAS Šluknovsko měla na Země živitelce své zastoupení ve dvou pavilonech. V pavilonu venkova představila turisticky atraktivní místa regionu a výrobky se značkou „Českosaské Švýcarsko – regionální produkt.“

V multifunkčním pavilonu „T“, kde se konala prezentace regionálních potravin oceněných v soutěžích jednotlivých krajů, měli návštěvníci skvělou příležitost ochutnat a zakoupit si vítězné potraviny a nápoje všech vyhlášených kategorií. Ochutnávka těch nejlepších dobrot se konala při slavnostním Večeru venkova, který uspořádala Národní síť Místních akčních skupiny ČR.

-r-

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail