Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zúčastněte se projektu Jóga v denním životě pro zdraví

Vliv pravidelného cvičení jógy na zdravotní stav pacientů s vybranými chronickými chorobami, především na diabetiky, sleduje mezinárodní projekt, do něhož se zapojilo i ústecké sdružení Jóga v denním životě a Fakultní nemocnice v Olomouci. Rumburk je jedním z 34 českých a 14 slovenských měst, které se projektu účastní.

Od září se tak v Mateřské škole V Podhájí v Rumburku konají každé úterý od 18.15 do 19.45 hodin kurzy jógy pro širokou veřejnost, se zaměřením na prevenci civilizačních chorob. Do kurzů se může přihlásit každý, kdo má zájem o toto cvičení, a zároveň by se chtěl na tomto projektu podílet. Odměnou mu bude především pravidelná kontrola jeho zdravotního stavu po celý rok, ale i zlepšení kondice, které s sebou pravidelné cvičení jógy přináší.

Na základě objektivních lékařských nálezů a vyšetření bude v průběhu jednoho roku systematicky sledován vývoj zdravotního stavu skupiny pacientů pravidelně cvičících jógu. Všichni pacienti budou samozřejmě i po dobu účasti v projektu léčeni klasickými postupy v souladu s jejich aktuálním zdravotním stavem.

 

Bližší informace podá lektorka Renata Valová na tel. čísle 723 072 98, nebo je naleznete na webových stránkách sdružení JDŽ www.joga.cz/diabetes, http://www.joga-pro-zdravi.cz/

gdo

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail