Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dopadený sexuální násilník je na svobodě

Rumburk • Rumburští policisté dopadli po pouhých osmi dnech pátrání násilníka, který v úterý 18. září znásilnil v lese mezi Jiříkovem a Šluknovem devětatřicetiletou ženu. Muž je však stále na svobodě.

Devětačtyřicetiletý, již patnáctkrát soudně trestaný muž, většinou pro majetkové trestné činy, uvízl ve středu 26. září v síti rumburských kriminalistů, a to díky spolupráci řady občanů. „Spolupráce s občany byla perfektní, poskytli nám velké množství tipů, které jsme jeden po druhém prověřovali. Mezi nimi byl i tip na tohoto pachatele,“ uvedl šéf rumburské kriminálky Jiří Kulhavý.Muž, který byl již v roce 1989 odsouzen za znásilnění a před třemi roky se vrátil ze svého posledního výkonu trestu (v současné době je v podmínce), byl umístěn do cely předběžného zadržení, kde čekal na uvalení vazby.

„Pachatel se ke svému činu doznal  a svědčí proti němu i celá řada důkazů. Nyní čekáme na rozhodnutí soudce, zda bude umístěn do vazby,“ uvedl Jiří Kulhavý ve čtvrtek 27. září odpoledne.

V pátek dopoledne však děčínský soudce návrh na uvalení vazby zamítl a pachatele znásilnění propustil s tím, že jeho další vyšetřování bude probíhat na svobodě.

Rumburští kriminalisté proto přivítají jakékoliv další informace, které by mohly při vyšetřování pachatele pomoci. „V tuto chvíli nevíme, zdali se tento muž dopustil jen jednoho znásilnění, nebo jestli jich nebylo víc a poškozené ženy se jen bály to oznámit. Proto bychom rádi požádali všechny ženy, kterým se něco podobného stalo, nebo které jen byly někým ohrožovány, sledovány a podobně, ať se na nás obrátí a pomohou nám pachatele usvědčit a přispět k jeho co nejrychlejšímu potrestání,“ žádají rumburští kriminalisté.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail