Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Léto přineslo na Děčínsko více práce

vpp

Poslední statistiky z děčínského úřadu práce hlásí pokles nezaměstnanosti. Ke konci srpna bylo v celém okrese evidováno 9170 uchazečů o zaměstnání, což je o 160 méně než ke konci předchozího měsíce, a míra nezaměstnanosti činila 13,55 procenta, tedy 0,26 procenta méně než v červenci.

V srpnu se do evidence přihlásilo 594 uchazečů, vyřazeno jich bylo 754 a 356 z nich ověřeně nastoupilo do zaměstnání. Větší problém s hledáním zaměstnání mají ženy. Těch je mezi nezaměstnanými 4696, zatímco mužů bez práce je 4474.V celém objemu nezaměstnaných je na Děčínsku evidováno 292 absolventů, 111 mladistvých a 1264 osob se zdravotním postižením.V rámci aktivní politiky zaměstnanosti se podařilo úřadům práce sehnat práci pro 632 osob, z toho 237 prostřednictvím chráněných pracovních dílen či míst, 198 bylo umístěno na veřejně prospěšné práce. Zájem o rekvalifikační kurzy je minimální, lépe řečeno žádný, neboť tuto nabídku v srpnu využil pouze jeden uchazeč o nové vzdělání.

V tuto chvíli je na děčínsku evidováno úřadem práce 338 volných pracovních míst. Na jedno volné pracovní místo připadalo ke konci měsíce 27 uchazečů o zaměstnání. Mezi nejžádanější profese patří finanční poradci, lékaři, pracovníci ostrahy a strážní, řidiči nákladních automobilů, montážní dělníci elektronických zařízení, obchodní referenti atd.

Tisk Tisk | E-mail E-mail