Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Můj vzkaz panu soudci Řízkovi z Děčína

16. září znásilnil neznámý muž v lese ve Šluknovském výběžku devětatřicetiletou ženu. Rumburští kriminalisté dělali, co mohli, aby pachatele dopadli, což se jim povedlo již po osmi dnech. Pachatel se ke svému činu přiznal. V pátek 28. září, k překvapení všech, však děčínský soudce Řízek tohoto sexuálního násilníka propustil na svobodu.

Vážený pane soudce Řízku,jak můžete nás, normální lidi vystavit takovému nebezpečí a pustit na svobodu člověka, který byl již patnáctkrát (!) soudně trestaný, který si odseděl pár let v kriminále za znásilnění, který se z posledního výkonu trestu vrátil před třemi roky a který teď, před dvěma týdny znásilnil s nožem v ruce a pod pohrůžkou zabití jednu z nás.

Normální ženskou, manželku, mámu od dětí. Surově, bezohledně a bez skrupulí si na ní vzal to, co bytostně patří jen jí. To, o čem jen ona sama může rozhodovat. Zranil její tělo, zranil její duši na nejhlubším místě, podlomil její sebeúctu, pošlapal její důstojnost, rozdrtil její důvěru ve svět, v němž žije, a v lidi, kteří se pohybují kolem ní. Ublížil jí, vyděsil, zničil jí život.

A vy, místo abyste ji i nás před takovýmto zločincem chránil, pustíte ho na svobodu a necháte ho volně pohybovat se mezi námi, normálními, bezbrannými lidmi!

Jak se máme teď před ním chránit?Jak máme chránit naše dcery?

Jak máme žít v ustavičném strachu, že on opět neudrží svoji chlípnost a svoje primitivní pudy a udělá zas to, co již dvakrát udělal?

Jak máme mít jistotu, že tentokrát oběť svého násilí nesprovodí ze světa, aby se zbavil nepříjemného svědka?

Ženu Vás k zodpovědnosti, pane soudce, za bezpečí a životy nás všech!

Vy jste pro nás, pro všechny ženy ze Šluknovského výběžku, stejnou hrozbou, jako je onen sexuální násilník.Podejte si s ním ruce. Díky Vám se nám tady žije zas o něco méně bezpečně.

Bez jakékoliv úcty k Vám, k Vaší práci a Vašemu rozhodování

Gabriela Doušová

Tisk Tisk | E-mail E-mail