Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jak jsme se seznámili na rumburském gymnáziu

Na začátku nového školního roku usedli do gymnaziálních lavic i prváci – žáci primy a dvou tříd čtyřletého studia. Nástup na gymnázium je pro ně velká změna – noví spolužáci, vyučující, nové prostředí. Aby to byla změna co nejméně problematická, organizuje pro ně rumburské gymnázium už skoro deset let hned v září takzvaný seznamovací pobyt. Jeho cílem je, aby se studenti, kteří na gymnázium přišli z různých škol z různých měst a obcí, hned na počátku řady let, která mají strávit společně v jedné třídě, dobře poznali. A to nejen v hodinách matematiky, angličtiny, nebo biologie, ale i v situacích zcela odlišných a někdy i trochu neobvyklých. A právě tomu slouží společný třídenní pobyt, který je naplněn především hrami zaměřenými na vzájemné poznávání, v nichž je potřeba použít jednou rychlost, jindy důvtip, pohotovost, sílu, ale vždycky hlavně spolupráci. Tady jde stranou perfektní znalost matematiky, plynulá angličtina či sečtělost. Zato se ukáže, že někdo „válí“ na kytaru, s dalším je pořád legrace, jiný dokáže zorganizovat bezva hru, nebo se skvěle orientuje v terénu, někdo je dobrák, jiný prchlivý vztekloun. Ale čas nevyplňují jenom hry. Gymnázium organizuje tyto seznamovací pobyty nejčastěji v Doubici, takže by byla škoda nevyužít nádhernou přírodu Českého Švýcarska k výletům. Zaměstnanci národního parku jsou navíc velmi vstřícní a ochotně připravují pro studenty přednášky, nebo je provedou se zajímavým výkladem i místy, kam by se sami nedostali.

Takhle hodnotí akci letošní „nováčci“: Skvělý! Spousta srandy. Koncert Náhody (hudební skupina, založená spolužáky z vyšších ročníků). Nejlepší byla stezka odvahy v noci kolem hřbitovního kostela, kde strašili učitelé. Myslela jsem, že jsem menší „posera“. Táborák. Svíčková. Super dny (i noci)! Spousta her. Výbuchy smíchu. Chůze se zavázanýma očima. Jel bych znovu! Mám tu nejlepší třídu, jakou jsem si mohla přát! Na základce nás strašili gymplem, ale jsou tam bezva učitelé; a ty jejich hlášky! Klidně bych tam byla o pár dní „dýl“.

Pokud jste žáky současných 5. a 9. tříd ZŠ, můžete si „seznamovák“ příští rok vyzkoušet na vlastní kůži a přijít se k nám podívat na Dny otevřených dveří, které se letos budou konat 24. a 29. listopadu.

ájé

Tisk Tisk | E-mail E-mail