Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Anežka Drahotová zašla velerychlou desítku

anezka_drahotova Talentovaná vytrvalkyně vyhrála ženskou chodeckou desítku v Chiassu na švýcarsko-italském pomezí a výkonem 44:31 se, ač věkem ještě dorostenka, zařadila na třetí místo letošních světových tabulek juniorské kategorie. Mezi dorostenkami je v žebříčku All-athletics první.

Svým časem zaostala Anežka Drahotová jen o jedenáct vteřin za národním rekordem ženské kategorie Kamily Holpuchové z roku 1993, zároveň výrazně předčila svůj výkon na dráze při mistrovství světa juniorů (46:29.65) v Barceloně, se kterým skončila šestá a jenž ji poslal do čela dlouhodobých českých tabulek v chůzi na 10000 m.  Podle tabulek, které eviduje IAAF, se letos povedl v juniorské kategorii lepší výkon jen dvěma závodnicím, přičemž v obou případech jde o Číňanky. Nejrychlejší byla Xiuzhi Lu, která byla v rámci olympijské dvacítky na oficiálním mezičase v polovině trati za 43:16, o dvě vteřiny pomalejší byla při klasickém závodu na 10 km v Ordosu její krajanka Hong Liu. Dodejme ještě, že stejného času jako v neděli Anežka dosáhla v červnu Ruska Jekatěrina Medvěděvová. Všechno to však jsou závodnice osmnáctileté a starší, zatímco Anežka je věkem ještě dorostenka. Ve své kategorii tak svěřenkyně trenéra Ivo Pitáka jasně světu dominuje.

V závodě si Anežka, která v poslední době excelovala i v bězích, když například zvládla náročnou Běchovickou desítku za 35:36 a odvezla si sedmé místo z juniorské kategorie na mistrovství světa v běhu do vrchu, počínala zcela suverénně. Svou nejlepší soupeřku, o dekádu starší Řekyni Zapounidouovou, porazila o téměř půldruhé minuty. Třetí byla v čase 47:18 Ukrajinka Kovalenková, s desetivteřinovým odstupem za ní dorazilo do cíle Anežčino dvojče Eliška.

zdroj: www.atletika.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail