Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

JV JUDO Rumburk bojuje a boduje

S novým školním rokem začaly opět judistické závody. Většina judistů se snažila v průběhu prázdnin vylepšit své technické dovednosti i fyzičku při judistickém soustředění. A nyní nastal čas, kdy si opět mohou poměřit své síly.V sobotu 22. září se jedenáct rumburských závodníků z řad žáků a dorostenců vydalo na krajské přebory, původně pořádané vždy v Teplicích, ale díky plánované rekonstrukci tamní tělocvičny přesunuté do Loun. Vítězům se zde automaticky otvírá přímá cesta na celorepublikové přebory. Krajským přeborníkem pro letošní rok se stal rumburský D. Mareš. Stříbrní byli P. Šabo, M. Flégr, M. Křepková a P. Koutecká. Té se podařilo porazit dlouholetou rivalku z Mostu, kterou po velmi vyrovnaném a více než dvacetiminutovém zápase, při němž se jelo na Golden skóre, skórovala na svůj oblíbený chvat soto-makikomi. Na bronzových pozicích skončili K. Macoun, V. Kolařík, Z. Jeřábková, K. Kotmelová a V. Suchopár.

Další poměření sil našich nejmenších judistů a děvčat se uskutečnilo v sobotu 6. října v Lounech při 15. ročníku Velké ceny. Zde se na startu sešlo dvě stě závodníků a závodnic, což bylo překvapivé i pro samotné pořadatele. Sešly se zde dva velké kluby z Prahy a výběr judistů Karlovarského kraje. Velký počet závodníků měl neblahý vliv na délku soutěže, která trvala bezmála šest hodin. Unavení byli nejen závodníci, ale i jejich rodiče. Zlatou medaili bohužel nezískal nikdo z rumburských. Zato stříbro získali hned tři, a to T. Gajdoš, K. Kotmelová a J. Demeter. Bronz si odvezli R. Cihlář, K. Jeništová, T. Kočí a M. Křepková. Všichni naši účastníci bojovali s opravdovým nasazením a nedali soupeřům ani bod zadarmo. Velkou bojovnicí se ukázala M. Křepková, která i mezi zkušenými závodnicemi dokázala vybojovat bronzovou medaili.

Následující týden odcestovali judisté do Mostu, kde se konal 12. ročník Velké ceny města Most o putovní pohár. Zde startovala pouze mláďata. Ozdobený zlatou medailí se vrátil T. Gajdoš, stříbrnou E. Bradáčová a M. Warlop a bronzovou J. Demeter, K. Jeništová a J. Knajfl. Oba startující nováčci, M. Warlop i J. Knajfl, si kromě medaile zasloužili za snahu i pochvalu trenéra.

Další turnaje v říjnu nás čekají ještě v Teplicích a na domácí půdě v Rumburku.

-r-

Tisk Tisk | E-mail E-mail